Сміттєвий ультиматум намісника президента: що приховують офіційні звіти ЛОДА, і яке рішення повинна прийняти влада області?

Львів погодився на ультиматум намісника Президента у Львівській області. Щоб розблокувати сміттєзвалища та дати можливість місту очиститись від сміття облдержадміністрація зажадала данину у розмірі 150 мільйонів гривень щороку. Проте Львів й надалі залишається у смітті. Більше того. Керівник облдержадміністрації називає систему сортування сміття дискредитацією. Так, це дискредитація. Дискредитація нерозумної політики щодо поводження з відходами, яку вела і веде Львівська обласна державна адміністрація. Адже за весь час не було прийнято жодного документу, який би вирішував питання переробки чи навіть захоронення сміття. А ситуація з сміттям у Львівській області залишається сумною. Про це та інше говорили 12 липня на брифінгу на тему “Сміттєвий ультиматум намісника президента: що приховують офіційні звіти ЛОДА, і яке рішення повинна прийняти влада області?” депутати Львівської міської та обласної рад від “Об’єднання “Самопоміч”. 

“Відколи був висунутий ультиматом, кожної доби, за домовленостями Львівської міської ради вивозять значно більше відходів, ніж облдержадміністрація. Місто не знімало з себе відповідальності за це, адже на першому місці стоїть очищення усіх контейнерних майданчиків”, – розповів на брифінгу Андрій Шевців, голова “Об’єднання “Самопоміч” у Львівській міській раді.

“Депутати фракція “Об’єднання “Самопоміч” у Львівській обласній раді ініціювали термінове засідання облради. Ми не бачили поступу в розробці проектів рішень з боку обласної влади, і тому вважали за необхідне це питання якось прискорювати. Сесія відбудеться в четвер 13 липня. Наша фракція буде підтримувати проект рішення, який запропонував голова ЛОДА. Цей проект має недоліки, але дуже добре, що ця ситуація вже підходить до свого логічного вирішення. І нарешті Львів потроху стає чистим”, – зазначила Інна Свистун, голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” у Львівській обласній раді.

“У програмі, яку пропонує облдержадміністрація, кінцевий пооб’єктний розподіл коштів визначений за комісією обласної ради, а не за сесією. Це порушення Закону України “Про місцеве самоврядування”, Бюджетного кодексу та інших нормативно-правових актів. Фактично нам пропонують проголосувати за “пустишку”. В програмі визначено 600 мільйонів гривень, які мали б піти на потреби вивезення та захоронення сміття, але  куди, кому і за яким принципом це буде – невизначено”, – так прокоментував проект рішення намісника президента Роман Кізима, депутат “Об’єднання “Самопоміч” у Львівській обласній раді. 

Comments are closed.