«Сподіваюся, не буде передчасного запуску перинатального центру через чиїсь хворобливі амбіції», – Дворянин

Щоразу при огляді перинатального центру керівництво області шантажує медичний персонал. Мовляв, якщо 8 червня не відкриєтеся – усі підете на біржу праці. Це хамство і цинізм, як і звільнення фахових людей з цього центру. У цьому під час прес-конференції переконує Парасковія Дворянин, депутат Львівської облради фракції «Самопоміч».

Депутати фракції «Самопоміч» оглянули перинатальний центр, який у ЛОДА планують відкрити уже 8 червня. Його стан жахає – стерилізаційна кімната не готова: стіні пофарбовані непридатною фарбою, двері з невідповідних матеріалів, немає відповідних зливів. Кисневий блок облаштований так, що труби проходять під гінекологічним відділенням, яке зараз на ремонті. Ніхто не має гарантій, що з кисневим блоком під час ремонту нічого не трапиться. А це один із стратегічних вузлів центру.

«У департаменті охорони здоров’я ЛОДА кажуть, що це особливий час, і перинатальний необхідно запускати вже. Все що не встигають – будуть брати на «аутсорс». Тобто стерилізацією буде займатися обласна клінічна лікарня та ОХМАДИТ. Але чим будуть возити величезні об’єми матеріалу до тих лікарень? Збираються забрати карету швидкої для цих перевезень. Чи це коректно, якщо швидких в області і так катастрофічно бракує?» – зауважує Дворянин.

Крім того, для центру не закуплена достатня кількість ліків. Їх пропонують позичати в інших медзакладів. Однак, як можна «позичати» наркотичні ліки і прекурсори, без яких неможливо запустити перинатальний, якщо медзаклад не має на це актуальної ліцензії?

«Дуже сподіваюся, що 8 червня ми не будемо запускати перинатальний центр через чиїсь хворобливі амбіції. У нинішньому стані центр не готовий повність забезпечити безпеку пацієнтів, яких планують поселити в палати уже під кінець цього тижня. Немає, навіть, необхідної кількості ліжок», – резюмує Парасковія Дворянин.

 

 

Comments are closed.