«Спортивні майданчики доцільно встановлювати на шкільних подвір’ях», – Парасковія Дворянин

 

Фракція «Самопоміч» у Львівській обласній раді наполягає, щоб кошти, які виділяються на реалізацію спортивних цільових програм, використовуватися максимально ефективно. Для цього в програмах повинен бути вказаний механізм розподілу коштів, а самі об’єкти інфраструктури мають розміщуватися в місцях, де вони є найбільш затребуваними.

Сьогодні відбулися слухання обласних цільових програм у спортивній сфері. Цьогоріч їх дві – «Сільський спорт» і «Спортивний майданчик». На їхню реалізацію з обласного бюджету виділено загалом 18 млн грн. Як повідомила заступник начальника Управління фізичної культури та спорту Оксана Вацеба, за 16 млн гривень, які виділено на програму «Спортивний майданчик», у кожному районі обласні має бути встановлено три майданчики.

Перший заступник голови ЛОР Парасковія Дворянин зазначила, що механізм розподілу спортивних майданчикі повинен бути прозорим, а встановлювати їх потрібно там, де на них зможуть займатися школярі. За словами депутата, їй повідомили інформацію, що один із таких майданчиків можуть становити на території, яку орендує підприємець.

«Спортивні майданчики доцільно встановлювати на шкільних подвір’ях, щоб на них займалися діти, – наголосила Парасковія Дворянин. – Неприпустимо, щоб майданчик був збудований на території стадіону, який перебуває в оренді в приватного підприємця».

Обласна програма «Сільський спорт» також не має розписаних статей видатків, тому її відправили на доопрацювання.

«Потрібно комунікувати зі сільськими, селищними радами та дізнатися, що саме їм потрібно для розвитку спорту в їхній місцевості – футбольна форма, інвентар тощо. А тоді передбачити ці витрати в програмі, щоб кожен населений пункт зміг скористатися цими коштами максимально ефективно», – зазначив Юрій Огоновський, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», член комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту.

Також депутати фракції «Самопоміч» наполягли, щоб були передбачені заходи та соціальні проекти для дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей учасників АТО та дітей з інтернатів. Зокрема, такі проекти можна поводити на спортивному комплексі «Динамо».

«Спортивний комплекс щороку фінансується з обласного бюджету, у 2016 році він отримав 5 млн грн., – розповів Юрій Огоновський. – Під час виїзної комісії ми поспілкувалися з керівником товариства «Динамо» та погодили, що спортивний комплекс братиме активну участь у соціальних проектах, затвердженими Комісією. Необхідно, щоб управління фізичної культури спорту, освіти та соціального захисту спільно з депутатами розробили програми та надали можливість дітям безкоштовно займатися спортом».

Обласні програми депутати будуть затверджувати на сесії Львівської обласної ради.

Comments are closed.