Старість як радість: у Львові залишаються активними і в 70

Хто сказав, що з виходом на пенсію ми втрачаємо свої знання та навички? Чи може після п’ятдесяти краще обгородити себе від активного способу життя? Навпаки, саме в такому віці для нас відкривається більше можливостей, аби реалізувати те, до чого раніше (через брак часу) руки не доходили. Можливо, у минулому ви хотіли танцювати, але вирішили, що це не серйозно як для професії всього життя. Або не реалізували свій спортивний потенціал, бо днями пропадали на роботі. Причин є багато. Та саме на пенсії, якби це дивно не звучало, давні мрії стають реальністю.

Представники «Об’єднання «Самопоміч», зокрема кампанії «Здорове місто», вже не перший рік організовують для літніх львів’ян різноманітні активності. Одні з таких – це заняття танцями та оздоровчою гімнастикою. Адже про гарне самопочуття важливо дбати насамперед. Проект «Група здоров’я», де активні люди поважного віку займаються фізкультурою з професійним тренером, покликаний допомогти залишатися у добрій фізичній формі та менше піддаватися болячкам.

«Люди приходять, займаються з нами, а потім кажуть, що починають краще себе почувати. Хіба це не чудово? Рух – це життя. Такі заняття, вправи для ніг, рук, спини, розтяжки – це все дуже корисно, тим більше у старшому віці», – наголошує тренер з оздоровчої гімнастики Ніна Тимофіївна.

Окрім цього, протягом останніх п’яти років у рамках кампанії «Здорове місто» мешканці, яким за 55, мають нагоду два рази на тиждень займатися спортивними, стандартними, латинськими, а також танцями концертної програми. Натепер у групі займається близько п’ятдесяти активних львів’ян. Найстаршому, до речі, виповнилося 79 років. Відтак, якщо мати бажання і вільний час, то такі танці – не просто розвага, а й здоров’я та активне спілкування, якого часто не вистачає людям похилого віку.

«Вони – дуже старанні. Ми кожного року вчимо новий танець та намагаємося не лише завчати рухи, а й демонструвати свої вміння. Тому щороку виступаємо перед аудиторією. Наприклад, цього разу були на фестивалі у Болгарії, а також виступали у Львові. Окрім того, не пропустили й Ярмарок спорту, представляємо там свою програму», – розповідає Ірина Давидівна, тренер з танців. 

Якщо Ви чи Ваші близькі ще не займаються оздоровчою гімнастикою чи не вивчають нових танцювальних па, то не гайте часу. Телефонуйте (032) 297-1000, приходьте на заняття та залишайтесь у чудовій формі.

«Для нас важливо, аби усі активні львів’яни мали змогу проводити свій вільний час з користю. Будь це дошкільнята чи наші бабусі з дідусями. Ми відкриті для усіх і прагнемо співпрацювати з усіма середовищами, які популяризують здоровий спосіб життя», – зазначає Олег Чунис, керівник кампанії «Здорове місто».

Розвиток соціальної сфери – один з важливих кроків у стратегії «Львів-2020» від Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч». Відтак, у місті активно розвивають мережі закладів дозвілля та навчання для літніх людей. Адже вихід на пенсію – це лише новий етап у житті. Старість може бути в радість!

Comments are closed.