Сиротам відмовити: Львівська облрада виставила будівлю на Короленка, 7 на продаж

28 січня аукціонна комісія Львівської обласної ради виставила на продаж через систему Prozorro приміщення, площею майже три тисячі кв. м у Львові по вулиці Короленка, 7. Саме це приміщення вже понад чотири роки використовується «Центром Опіки Сиріт» Львівської єпархії УГКЦ. Напередодні засідання комісії, Центр звертався до керівників Львівської облради з проханням переглянути своє рішення та зняти об’єкт на Короленка, 7 з переліку об’єктів, що підлягають приватизації. На жаль, обласні чиновники не дослухались до прохань та виставили будинок на продаж за 29 мільйонів гривень.

Як розповів голова місії «Центр Опіки Сиріт» ЛА УГКЦ отець Роман Прокопець, ситуація з продажем приміщення є дивною, адже Центр неодноразово використовував це приміщення для потреб осіб, які потребують допомоги у скрутний час. За його словами, вже понад 4 роки будівля на Короленка використовується, як база Святого Миколая, де збирають речі для сиріт, соціально незахищених сімей, сімей наший військовослужбовців.

«Приймати таке рішення (про продаж – авт. ) це ганебно. Ми будемо апелювати до здорового глузду та моральності людей, які прийняли таке рішення. Я думаю, що громадськість, яка вже давно проявляє довіру до Центру, підтримає нас. Ми повинні відкривати тут у Львові не тільки щось розважальне, а й повинно бути місце для духовного», – розповів отець Роман.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській обласній раді зареєструвала проект рішення, щодо вилучення об’єкту на Короленка, 7 з переліку об’єктів, що підлягають приватизації. Як пояснила керівниця фракції Інна Свистун, нещодавно прийнятий закон про приватизацію дозволяє скасувати рішення аукціонної комісії рішенням сесії обласної ради. Таким чином, якщо сесія обласної ради, що відбудеться 12 лютого підтримає ініціативу депутатів «Самопомочі», то будівлю на Короленка, 7 зможуть передати «Центру Опіки Сиріт».

«Наша фракція зареєструвала проект рішення щодо вилучення будівлі на Короленка, 7 та передачі  їй «Центру Опіки Сиріт». На жаль, поки відбувалась реєстрація проекту рішення, раптово скликали аукціонну комісії, куди я входжу, але мене про засідання не повідомили та швидко прийняли рішення про аукціон. Такий збіг обставин викликає здивування і вважаю, що наш проект рішення підштовхнув по швидше виставити будівлю на продаж», – заявила Інна Свистун.

Зазначимо, що Центр Опіки Сиріт регулярно проводить заходи в будівлі на Короленка, 7. Так, у середу, 30 січня, там відбудеться «Теплий вечір». Основною метою заходу є подякувати друзям, волонтерам, партнерам і меценатам за допомогу Центру протягом року.

6 листопада 2018 року на порталі е-петицій до Львівської міської ради була зареєстрована петиція Романа Прокопця «Надання у довгострокову оренду приміщення колишньої школи-інтернату №2 (м. Львів, вул. Короленка, 7) Місії «Центр Опіки Сиріт» УГКЦ для праці з дітьми-сиротами», яка станом на 10 грудня 2018 року набрала необхідних 500 голосів на підтримку. Міська рада Львова підтримала цю петицію та звернулась до керівництва обласної ради вилучити будівля на Короленка з переліку об’єктів, що підпадають під приватизацію. Водночас комісія з питань комунального майна та приватизації Львівської облради не побачила підстав для скасування рішення про продаж на аукціоні цієї будівлі.

Comments are closed.