Територія збанкрутілого винзаводу повинна належати громаді Львова

У одному з наймальовничіших куточків міста – в парку «Погулянка» – є закинута будівля колишнього винзаводу. Завод вже давно не працює. І зараз схожий на сталкерський чи постапокаліптичний об’єкт. Від минулої слави успішного підприємства тут залишилися лише пусті пляшки, і то інших винзаводів. Зруйновані приміщення загрожують життю львів’ян.

Нещодавня пожежа знищила тут дах та дерев’яне перекриття. Ймовірно до пожежі причетні безхатьки, які вже давно обрали винзавод своїм прихистком.

Територія підприємства все ж залишається надзвичайно цінною. Минулого року Господарський суд у Львівській області виніс рішення про визнання підприємства банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру. Загальна площа землі – близько чотирьох гектарів. Заводу нема, і за користування землею ніхто не платить. Так місто втрачає значні гроші, які могли б іти у міський бюджет та використовуватися на потреби громади.

Ласий шматок землі в парковій зоні може стати об’єктом самовільного захоплення недобросовісними підприємцями. Схожий сценарій розвитку подій вже відомий на прикладі Керамзаводу, де підприємство-банкрут облаштувало незаконний паркінг та здає уцілілі приміщення в суборенду, не сплачуючи податку в міську казну.

Депутати Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» ініціювали звернення до Прем’єр-міністра України та Міністра аграрної політики та продовольства з проханням передати у власність територіальної громади Львова зруйновані приміщення ДП «Львівське агроторгове підприємство» для подальшого упорядкування території та використання її для потреб міста.

Comments are closed.