Традиції та інновації: стартує програма «Електронна бібліотека»

Сучасна, комп’ютеризована, з єдиним читацьким квитком для усіх мешканців міста – такою буде «Електронна бібліотека» у Львові. За реалізацію проекту сьогодні проголосували депутати Львівської міської ради.

Впровадження інформаційних технологій в усіх сферах життя міста є одним із ключових напрямків програми Львів 2020. У місті впроваджують інноваційні технології в медицину, транспорт, освіту та інші галузі. Так, з метою створення єдиної електронної системи та єдиного читацького квитка для всіх бібліотек міста, сьогодні, на сесії міської ради, депутати підтримали реалізацію проекту «Електронна бібліотека».

У 2015 році Львів здобув титул «Місто літератури» у мережі творчих міст ЮНЕСКО, після чого почалась активна модернізація бібліотек та популяризація читання серед дітей та дорослих. Згідно із дослідженням Кластеру IT Research, до сектору інформаційних технологій залучено понад 15 тисяч працівників, і їхня кількість щорічно зростає. Відкриваються нові навчальні програми для підготовки фахівців, а також місто приймає фахівців зі Сходу та Центру України. Разом із ІТ-фахівцями до Львова приїжджає велика кількість дітей та молоді, для яких електронний доступ до бібліотек відкриє нові можливості у навчанні та особистісному розвиткові.

Прийняття комплексної програми «Електронна бібліотека» забезпечить об’єднання усіх бібліотек міста – як для дорослих, так і для дітей – однією електронною системою, яка дозволить спростити процеси у бібліотеках та сприятиме наданню більшої кількості послуг читачам.

Програма проекту передбачає широкий спектр нововведень до звичного формату бібліотек. Це, зокрема:

  • створення електронного каталогу та документообігу для бібліотек
  • єдиний читацький квиток для мешканців міста
  • електронні примірники книг у бібліотеках
  • оптимізація адміністративних процесів у бібліотеках
  • комп’ютеризація бібліотек
  • надання читачам доступу до закордонних електронних бібліотек
  • проведення навчання для працівників бібліотек міста
  • реалізація спільних проектів із закордонними партнерами, спрямованих на розвиток міських бібліотек
  • проведення заходів, спрямованих на популяризацію проекту «Електронна бібліотека» серед мешканців міста

У перспективі, проект «Електронна бібліотека» може стати платформою для розвитку всеукраїнської електронної бібліотечної системи.

Довідка:

Програма «Електронна бібліотека» є довготривалим спільним проектом Львівської міської ради, міських бібліотек, Центру Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету та інших університетських бібліотек, а також громадського сектору, які мають на меті створення єдиного електронного сервісу та читацького квитка у Львові, що стане вагомим внеском у розвитку сучасної бібліотечної системи, забезпечить комфортні умови для функціонування бібліотек в усіх районах Львова та прилеглих територіях, а також забезпечить культурні потреби мешканців.

Роксоляна Совицька

Comments are closed.