Трускавцю європейську медицину

Трускавцю європейську медицину. Відомий британський нейрохірург завітав до курортного міста, аби поділитися з місцевими лікарями останніми досягненнями у сфері охорони здоров’я. Місто для свого візиту британець обрав не випадково, адже тут колектив лікарні зумів викорінити корупцію і закупити новітнє обладнання.

Хронічна корупція в українській медицині і справжні паталогії головного мозку стали головними героями книги британського нейрохірурга. Іноземець 23 роки детально та педантично вивчав Україну спочатку в стінах медзакладів, а згодом і на Євромайдані. Зараз він приїхав презентувати свою книгу та ділитись досвідом з українськими колегами.

«Вам необхідно повірити у власних лікарів. І ще один обов’язковий компонент успіху- готуйтесь до подорожчання медицини. Це ультиматум який висуває вся європа», – наголосив професор Генрі Марш.

марш

Ексцентричний Генрі Марш вирішив поділитися власним досвідом з українськими медиками. Визнаний у Лондоні хірург безкоштовно провів близько 200 операцій в Україні. Більшість показові: навчав місцевих нейрохірургів нових методів. Зараз він приїхав до Львова, аби ділитись власним досвідом з галичанами. Однією з перших лікарень, де навчатиме британець, може стати Трускавецький міський шпиталь. У курортному місті керівники лікарні викорінили корупцію і завдяки вправному менеджменту закупили новітнє обладнання, яке необхідне для високоточних операцій.

«Медицина це, в першу чергу, соціальна галузь. Тобто ми повинні думати і дбати про людей і намагатися це зробити різними способами. Це можна зробити добрим словом, це можна зробити і дорогим медичним обладнанням. Ми намагаємся це поєднати. От, наприклад, у нас у Трускавці ми за рахунок впровадження високотехнологічних операцій, які ми використовуємо для лікування іногородніч, які приїжджають до нас на курорт, і поєднуємо класичну і курортну галузь медицини, ми ці речі використовуємо і для лікування місцевого населення», – розповів Андрій Кульчинський, головний лікар Трускавецької міської лікарні.

«Головна проблема української медицини – відсутність належного фінансування. Я знаю, що уряд тут не добре працює. Країна небагата. Але добре здоров’я – це питання не лише фінансування, дуже важливими факторами є стиль життя, професійні навики лікарів, власне над чим ми працюємо, і вдалий менеджмент керівництва медзакладів, який також у вас я бачу», – зазначив професор-нейрохірург Генрі Марш. 

Також британець розповів про тягар помилок кожного хірурга, про моральну сторону роботи лікаря. Марш запевняє: справжнім лікарем може бути лише самовідданий фанат своєї справи, який знає – життя пацієнта перш за все. Такий підхід до роботи британця та його українських партнерів підтримує і духовенство. Владика Української греко-католицької церкви Гліб Лончина впевнений – медик має бути чесним із собою та усім світом.

Незабаром досвід іноземного генія допомагатиме Андрію Кульчинському та його колегам вирішувати власні етичні дилеми та рятувати життя трускавецьким пацієнтам.

 

 

Comments are closed.