Триста ідей для розвитку Львова: Громадський бюджет

«Немає ніяких державних грошей, є гроші платників податків», – так свого часу говорила прем’єр-міністр Великої Британії Марґарет Тетчер. Мешканці Львова можуть розпоряджатися коштами, які сплачують до бюджету міста. Громадський бюджет Львова – один із інструментів, яким люди можуть скерувати гроші міста на втілення своїх ідей та ініціатив. Кому, як не мешканцям, краще знати, як облаштувати вулицю, на якій вони живуть чи парк, де вони гуляють. Близько трьох сотень проектів на загальну суму 236 мільйонів гривень подано на Громадський бюджет Львова цього року. 

Довідка 

Громадський бюджет Львова або Бюджет участі – програма, яка надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують. На Громадський бюджет виділяється 1% від суми бюджету розвитку міста.

Проект Громадський бюджет вдруге реалізовується у місті. Цьогоріч кількість проектів збільшилась на 15%. Подано 78 великих проектів (на загальну суму 153 мільйона гривень) і 219 малих проектів (83 мільйона гривень). Серед районів міста лідирує Сихівський. Звідти надійшло 65 проектів. Найпопулярнішою серед проектів стала сфера освіти – облаштування класів у школах, ремонт у садочках.

«Більшість поданих на Бюджет участі проектів стосуються спортивних та дитячих майданчиків, дорожнього покриття, облаштування скверів, стадіонів. Частина проектів стосується медицини та екології.

Як показала статистика, найбільш активними виявились жінки. Більше половини проектів подали вони. Якщо говорити про вік – то найбільше авторів проектів віком 25-35 років. При цьому, долучилась і молодь, і люди старшого віку. Наприклад авторкою одного проекту є бабуся 1947 року народження», – розповів Орест Файфурка, заступник начальника управління, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради.

Креативності львів’янам не позичати. Багато проектів не лише покращать благоустрій міста, а й можуть стати родзинками районів. Так, для прикладу проект «Під небом Сихова» має на меті перетворити дах кінотеатру імені Олександра Довженка, що знаходиться на проспекті Червоної Калини, на сучасний простір, де просто неба відбуватимуться кінопокази, читатимуть лекції та досліджуватимуть космос. 

Познайомитися з всіма проектами можна на сайті Громадського бюджету Львова.

Всі надіслані проекти повинні пройти перевірку у профільних управліннях, де спеціалісти проведуть технічну оцінку. Фахівці визначають, наскільки реально і доцільно реалізувати ініціативу та чи відповідає дійсності зазначений бюджет. Після цього проекти виставлять на голосування.

З 1 до 15 листопада триватиме голосування мешканців за проект. Віддати свій голос за той чи інший проект може кожен, хто живе працює чи навчається у Львові. Голосування здійснюватиметься через систему Bank ID (для зареєстрованих у Львові мешканців) або у Центрах надання адміністративних послуг.

Comments are closed.