Цього тижня на Львівщині вирішать долю хворих на легеневу гіпертензію

Для пацієнтів з діагнозом легенева гіпертензія не вистачає коштів на медикаменти. З необхідних 4 млн грн для закупівлі ліків з бюджету області виділили лише 650 тис грн. Відтак ліків вистачить на два місяці. Що робити далі – вирішуватиме спеціально створена медична комісія.

Наразі в області здійснюють реєстр, оцінюють стан важкості пацієнтів та їх потребу в медикаментах. Синдром легеневої гіпертензії уже підтвердили у 40 мешканців Львівщини. Спочатку отримувати лікування будуть лише 20 пацієнтів, яким необхідно приймати ліки щодня.

«Наразі медикаменти планують закупити на ті кошти, які виділила ЛОР. На сьогодні пацієнти забезпечені ліками на 2 місяці вперед, тому що вони залишилися з минулого року. Хворі на ЛАГ без життєво необхідних препаратів не залишаться. А далі фінансування буде йти з централізованої програми закупівлі ліків. Обласна рада долучиться до фінансування у разі, якщо буде перевиконання бюджету та буде реальна потреба», – пояснює депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласні раді Василь Савчин.

Відтак, уже наприкінці цього тижня буде рішення медичної комісії щодо подальшої закупівлі ліків, які закінчуються через 2 місяці.

До слова, до вирішення проблем хворих на легеневу гіпертензію також долучилися народні депутати. Зокрема, Олег Березюк, керівник фракції «Самопоміч» у Верховній Раді надіслав звернення з проханням забезпечити хворих ліками до голови ЛОДА Олега Синютки та міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

Довідка:
Легенева гіпертензія (ЛГ) — це гемодинамічний та патофізіологічний стан, що характеризується підвищенням тиску в легеневій артерії > 25 мм рт.ст., який оцінюється за даними катетеризації правих відділів серця. Синдром легеневої гіпертензії може мати такі ускладнення: легенево-гіпертонічний криз, синкопальні стани, кровохаркання та легенева кровотеча., аневризма та розрив легеневої артерії, недостатність клапана, парез голосової зв’язки, недостатність тристулкового клапана, тромбоз гілок, порушення ритму та провідності, а також правошлуночкова недостатність.

Comments are closed.