«У 2018 році Львівщині доведеться додатково шукати 1 мільярд гривень», — Іван Собко

Сьогодні, за попередніми підрахунками, Львівській області доведеться десь шукати додатковий 1 мільярд гривень для бюджету 2018 року. Про це повідомив Іван Собко, депутат фракції «Обєднання «Самопоміч» у Львівській обласній раді, заступник голови бюджетної комісії.

Причиною цього є плани Уряду «перекинути» фінансування коледжів, це 350 млн грн, та відшкодування пільг ЖКГ (650 млн грн) на обласний бюджет. Депутат зазначив, що в наслідок цього доведеться шукати додаткові кошти, а обласні програми, які інколи є чи не єдиною можливістю вирішити основні інфраструктурні проблеми у районах, взагалі залишаться без фінансування.

«Жахливо. Ці кошти в нас навряд чи будуть. Хіба в області додатково відкриється з 20 нових заводів, які дадуть можливість наповнити наш загальний фонд в частині ПДФО», – прокоментував Іван Собко.

Крім того, депутат повідомив про перевиконання обласного бюджету 2017 року на 88 млн грн. Структурні підрозділи ЛОДА прийняли попереднє рішення, щоб на сесії, яка відбудеться 25 жовтня, розглянули перерозподіл 50 млн грн. Адже існують великі ризики невиплати заробітної плати, особливо в галузі медицини. З цих коштів 47 млн грн вже є розписані, також очікують доповнень структурних підрозділів по галузях. Це буде зведено в один проект рішення, який розглянуть у середу.

За словами Івана Собка, основні галузі, які потребують дофінансування — це освіта та соцзахист. Понад 10 млн грн підуть фінансування профтехосвіти в частині збільшення видатків на енергоносії. Соцзахист потребує додаткових 2 млн грн на відшкодування у частині пільгового проїзду, що тепер є виключно в компетенції місцевих бюджетів. Останнє стало великим фінансовим якорем для обласного бюджету і потребує негайного вирішення.

Comments are closed.