У Бібрці відсвяткували День захисника України

Цієї неділі у Бібрці проведено святкові заходи з нагоди новітнього державного свята – Дня захисника України. Святкування, що відбулось у місті, на думку його організаторів, повинно зміцнити патріотичний дух мешканців Бібреччини та стати приємним привітання для наших вояків.

Традиційно, святкування розпочалося з Державного Гімну України у виконанні хору «Горлиця».

Наступним було феєричне шоу-дефіле у виконанні відомого духового оркестру «Львівські фанфари» під батутою Андріяна Леськіва. Артисти дивували публіку яскравими танцювально-вокальними номерами, модерними театрально-музичними композиціями.

111

З словами вітання до мешканців міста звернувся координатор Бібрської волонтерської групи Роман Гринус, котрий вже майже півтора роки постійно допомагає війську та організував 24 поїздки в зону АТО. Він подякував нашим захисникам за їхній подвиг, пообіцявши і надалі виконувати свою небезпечну, але необхідну роботу.

Також виступив Олександр Лопачук – представник Спілки ветеранів АТО. Він висловив вдячність на адресу волонтерів, особливо відзначивши бібрських, зокрема Гринуса Романа, котрий своїм транспортом у зоні проведення АТО в скрутний для війська час перевозив навіть артилерійські набої, оскільки військові вантажівки не встигали їх доправляти на передову.

До глибини душі мешканців міста вразив виступ літньої жінки з села Ланів, особливо її вірш-звернення до льотчиці Надії Савченко. Також цікавим та емоційним був виступ почесного гостя заходу, командира батальйону «Донбас» Семена Семенченка. Він, як колишній вояк, а тепер народний депутат, підкреслив особливу роль волонтерів у зміцненні обороноздатності війська та підтримці бойового духу в лавах вояків, подякував «бандерівцям» за те, що не вважають Донбас чужою землею та захищають її від російських загарбників. Також він закликав містян голосувати на виборах за чесних і принципових людей, не піддаватися на солодкі обіцянки та обов’язково йти на вибори, а не сидіти вдома. Легендарний комбат наголосив: навіювання думки про те, що «я і так нічого не зміню» – це інструмент старої брехливої влади, яка хоче й далі обкрадати народ. Згодом Семен Семенченко відповів на запитання бібрчан.

222

Іван Патецький, кандидат до Львівської обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч» нагадав присутнім, що Революція Гідності не закінчилася: «Відстоявши у 2014 році Київ, ми отримали ніби і нову владу, але вона не поспішає міняти стару корумповану систему. Тому до влади на місцях мають прийти нові люди, здатні вигнати злодіїв та повністю реформувати державну систему влади” – сказав він. Саме тому, як керівник місцевого осередку «Самопомочі» Іван Патецький йде зі своєю командою фахівців у різних галузях до місцевих рад: обласної, районної та міської. З поміж кандидатів на посаду мера Бібрки він висловився на підтримку побратима-волонтера, самовисуванця Гринуса Романа.

Згодом виступили представники демократичних партій, що йдуть на вибори до Бібрської міської та Перемишлянської районної рад: від «Самопомочі» – Лукасевич Роман, від Української Галицької Партії -– Чернятинський Михайло, від Народного Руху України -– Наконечний Михайло. Усі вони також привітали вояків з їхнім святом та висловили слова підтримки кандидатові Гринусу Романові.

Після святкового віче гостей свята розважали «Козацькі забави» від «Аматорської ліги стронгмену» (координатор Огоновський Юрій). Попри дуже холодний день, змагання зігріли й повеселили усіх присутніх.

3333

Для участі у змаганнях було відібрано вісім бібрських козаків: Беженар В., Хоміцький В., Цап Р., Яремчук А., Чабан Є., Сваха В., Зань Р. та Коць Т. Переможців визначали у таких вправах: буксирування автомобіля, піднімання штанги (80кг), перенесення «коромисла» на 30 метрів (180 кг), перекидання колеса (360 кг). Найсильнішими бібрчанами виявились: Беженар Володимир (бронзовий призер), Яремчук Анатолій (срібний призер) та Цап Руслан -– найсильніший бібрчанин. А на завершення свята старші козаки Сваха Роман та Кравець Петро подарували учасникам свята декілька запальних козацьких пісень.

Висловлюємо вдячність модератору заходу Зінчук Оксані та сподіваємося, що таке святкування Дня захисника України стане традиційним у нашому місті.

Comments are closed.