У Львівській обласній раді з’являться електронні петиції

Незабаром мешканці області зможуть реєструвати та підтримувати електронні петиції, які згодом розглядатиме на сесії Львівська обласна рада. Це важливий для громади інструмент впливу на політику облради.

Зареєструвати електронну петицію на сайті обласної ради матиме можливість будь-який мешканець Львівської області. Підтримати її зможе кожен, хто постійно чи тимчасово проживає на території області, після реєстрації на сайті. Конкретну петицію мешканець може підтримати лише один раз. Якщо петиція набере понад 1000 голосів за 90 календарних днів з моменту оприлюднення, її обов’язково розглянуть профільні комісії, а згодом і сесія ЛОР.

Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій депутати затвердили 15 лютого під час засідання Комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики. Ініціатором нововведення став Роман Кізима, голова комісії, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч». За його пропозицією у регламент ЛОР був внесений пункт про те, що обласна рада може розглядати електронні петиції від громадян.

«Це серйозний крок до більшої публічності обласної ради, заклик до громадян Львівщини активніше цікавитися політикою, підказувати депутатам обласної ради, ініціювати важливі на їхню думку питання, які стосуються області, – розповів Роман Кізима. – Буде цікава синергія між політиками і громадянами. Це не є новацією для України, вже багато рад після внесення змін у законодавство України прийняли такі рішення. Але Львівська обласна рада буде однією з перших обласних рад, які затвердять таке положення».

Проект рішення про електронні петиції сесія ЛОР розгляне через місяць. Якщо депутати підтримають його, то вже навесні мешканці зможуть активно долучатися до роботи ради.

Comments are closed.