У Львові працює наглядова рада із питань гуртожитків

У 2009 році Верховна Рада України прийняла закон, який  дозволяє  приватизовувати кімнати в гуртожитках. Відповідно до цього, Львівська Міська рада створила наглядову раду з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій. Вже майже рік її головою є депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Любов Давидович. За період роботи наглядової ради у власність міста передано близько 30 гуртожитків.

Більшість цих гуртожитків колись були відомчі, але зараз місто йде їм на зустріч і допомагає мешканцям захистити свої права. Спільно з юридичним департаментом та мешканцями гуртожитків, Наглядова рада працює над передачею у комунальну власність міста гуртожитків колишнього автобусного заводу. Одинадцять років тому державні гуртожитки «Лазу» перейшли у приватну власність «Львівавтокомплектації». Гуртожитки продали разом із людьми, які залишились мешкати у своїх кімнатах. Любов Давидович зазначає, що справа дуже важка, бо новий власник гуртожитку створює штучні та неможливі умови для проживання мешканців.

«Це люди з величезними проблемами, їм постійно відключають електроенергію, воду, тепло. Хоча люди справно сплачують ці всі послуги, але керівництво Львівавтокомплектації не передає, не перераховує цих грошей на рахунок обленерго, теплоенерго, водоканалу і люди сьогодні залежні від цих органів, від цих структур», – розповідає Любов Давидович, депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч», голова наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках.

Розглядає рада і розподіл майна. На черговому засідання ради було розглянуто питання щодо розподілу майна на вул. Кримській 26а та приватизації житлових кімнат у гуртожитку на вул. Каховській 35. Кожне звернення Наглядова рада розглядає після безпосереднього виїзду до мешканців. Таким чином відбувається контроль не тільки місцевих органів, але й суспільства.

Наразі у місті є ще 23 відомчі гуртожитки, які не є у комунальній власності міста. Але відповідно  до програми «Передачі гуртожитків державної форми власності у комунальну власність міста», мають на це право. Депутати «Об’єднання «Самопоміч» спільно З Наглядовою радою і надалі працюватимуть над вирішенням проблем у відомчих гуртожитках.

Comments are closed.