Презентували новий дизайн схеми руху електротранспорту

Нову, зрозумілу та якісну схему електротранспорту Львова презентували сьогодні у Львові. Розробники та ініціатори проекту розказали, як реалізовували схему та як вона вплине на комфорт гостей та мешканців міста.

Мешканці і гості Львова отримали зрозумілу, якісну схему електротранспорту. Її розробляли понад рік, враховуючи усі лінії транспортних сполучень, різновиди транспорту та запити містян. За основу нової схеми було взято зображення маршрутів електротранспорту на карті міста. Далі це зображення спрощували, змінювали зовнішній вигляд, тестували різні рішення щодо кутів ліній, їх товщини тощо. Так поступово створювали дизайн схеми. Про деталі створення та реалізації нової схеми розказали Олег Береза – директор ЛКП «Львівелектротранс», Єгор Каліберда – дизайнер нової схеми електротранспорту, громадський активіст, Оксана Страз – координатор реалізації проекту, представник організації «Центр міського сервісу»..

«Попередня загальноміська схема, яку розробляли ще у 2011 році, була складною, по ній було важко орієнтуватися. Тим паче, відтоді багато маршрутів змінилося. Ідея була в тому, аби створити нову схему простою та зрозумілою. Під час розробки довелося у деяких місцях відійти від географічної прив’язки, однак ми намагалися максимально зберегти реальне розташування зупинок. Багато праці пішло на те, аби вичитати схеми на їх відповідність дійсності. Наразі у тролейбусах міста вже розклеїли нову схему руху електротранспорту, на черзі – трамваї та зупинки», – каже  Павло Сирватка, керівник відділу стійких транспортних систем ЛКП «Львівавтодор».

Від початку роботи над проектом розробники вирішили впорядкувати назви
зупинок. Ініціатори наполягали, аби назви були короткі та зрозумілі і мешканцям міста, і туристам. Також прийняли хороше рішення щодо зображення зупинок. Односторонні зупинки на схемі позначено стрілкою в середині позначки зупинки, і односторонній рух транспорту, позначається у двічі тоншою лінією. Наприклад, на зупинках Церква св. Анни трамваї об’їжджають Театр ім. Лесі Українки, і на одній зупинці може зупинитись як трамвай, що їде в центр, так і трамвай, що рухається на вокзал. Дивлячись на схему розібратись з цим зовсім не складно.

Форма номера трамвая у новій схемі електротранспорту – ромб, адже він схожий
на пантограф трамвая. Номери тролейбуса зображені квадратом. Таким чином
електротранспорт – це чотирикутники (з округленими кутами).

«Ця схема відображає мережу виключно маршрутів електротранспорту міста. На це є кілька причин, одна з них – те, що транспортна мережа автобусних маршрутів потребує коригування, а також і те, що місто, яке  розвивається, повинно ставити акцент на розвитку екологічного транспорту. Проте, ми розробили макети для зупинок, де розміщена схема, але також і перелік всіх видів транспорту, що зупиняються на цій зупинці та маршрути їх слідування», – розповідає Оксана Страз,
координатор реалізації проекту.

На новій схемі позначені автостанції, залізничні станції та важливі туристичні місця. Якщо такі об’єкти розташовані не біля зупинки, то на схемі позначено час пішого шляху до них. Зупинки, доступні для людей з інвалідністю, та повз які їздить громадський транспорт, пристосований для них, позначені відповідною піктограмою. Велосипед біля назви зупинки інформує про наявність станції велопрокату NextBike.

«Хтось може сказати, що ці схеми непотрібні, бо є cмартфони. Але не у всіх є гаджети, може не бути Інтернету, телефон може розрядитись. Зручно, коли можна пальцем провести по маршруту і зрозуміти, скільки тобі зупинок їхати, де пересідати. Якби схеми не були потрібні, то інші міста світу їх би не робили і не оновлювали. Я часто подорожую, і у нових містах схеми мені дуже допомагали, бо часто не знаєш навіть, де скачати аплікацію для транспорту», – каже Єгор Каліберда, дизайнер нової схеми електротранспорту міста.

Нагадаємо про ще один активістський проект – lad.lviv.ua – який теж знайшов
підтримку у Львівській міській раді. Цей сервіс дозволяє дізнатися, коли приїде
громадський транспорт за кодом зупинки. Також дізнатися актуальні та оновлені
маршрути громадського транспорту Львова можна на сайті Центру міського сервісу.

Роксоляна Совицька

Comments are closed.