У Львові відбулося урочисте відкриття пам’ятника Андрею Шептицькому

шепт

Сьогодні, у 150 річницю з Дня народження Митрополита Андрея, на Святоюрській площі посвятили пам’ятник цьому видатному церковному та громадському діячу. О 10:00 розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія в Архикатедральному соборі святого Юра, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Участь у Літургії взяли тисячі прочан зі всієї України, які заповнили площу біля пам’ятника.

Опісля всіх присутніх ознайомили з життєвим шляхом Владики Андрея. Згодом відбулося посвячення пам’ятника Андрею Шептицькому за участі Президента України Петра Порошенка та його дружини Марини Порошенко, владик УГКЦ, представників місцевої та обласної ради.

«Сьогодні і ми з вами відновлюємо історичну справедливість і відкриваємо монумент Шептицькому у Львові, – зазначив Петро Порошенко. – Та найкращий пам’ятник Владиці – сама незалежна Україна, яка крокує до родини європейських народів».

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ назвав відкриття пам’ятника Митрополитові Андрею історичною подією: «Відкриваючи цей пам’ятник, ми сьогодні кажемо: «Митрополите, ми йдемо за тобою. Сьогодні українська Церква та український народ йде тою дорогою, якою вів, ведеш і будеш вести нас ти, наш Пророче, Учителю, Святителю і Батьку. Бо це є дорога свободи, це є дорога правди, це є дорога відродження і утвердження воскресіння українського духу, дорога утвердження української державності».

Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор назвав Святоюрську площу окрасою околиці. «На цій площі, перед цим величним пам’ятником, спілкуючись мислями із праведником, багато із народу знайдуть спокій, умиротворення, рівновагу, тишу та натхнення», – сказав Митрополит.

Після посвячення пам’ятника Андрею Шептицькому з мистецькою програмою виступили учасники Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик».

 

Comments are closed.