У Львові затвердили ставки податку на нерухомість

podatok-1 (1)

Депутати Львівської міської ради внесли зміни до Ухвали про податок на нерухоме майно, якими передбачено зниження порогу оподаткування житла.

 Згідно з Ухвалою, податок на нерухомість сплачуватимуть львів’яни, які мають у власності квартиру понад 60 кв. м чи будинок площею понад 120 кв. м. Якщо у власності є кілька квартир, то їх площа сумується. Якщо у власності є і квартира, і будинок, то їх площа додається і податок нараховують на площу понад 180 кв. м.

 «Якщо минулого року цей податок сплачували власники квартир площею понад 80 квадратних метрів, то цьогоріч поріг оподаткування знижено. Водночас ставка податку залишилась незмінною – для житлових квартир це 0,5% мінімальної зарплати, що становить 6,89 за 1 кв. м за рік», – пояснює депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Довжик. До прикладу, власник квартири площею 80 кв. м має сплатити 137,8 грн. податку. Щодо юридичних осіб, то ставка оподаткування становить 2% мінімальної зарплати, як і у 2015 році.

За словами Вікторії Довжик, цю ухвалу міська рада прийняла на виконання чинного законодавства.

«Минулого року за рахунок податку на нерухомість міський бюжет поповнився на 21,5 млн. грн. Левову частку цих коштів склав податок на нежитлову нерухомість. Близько 2 млн.  грн. надійшло від сплати податку фізичними особами за житлову нерухомість. Цьогоріч ми очікуємо збільшення надходжень», – повідомила Вікторія Довжик.

Відповідно до чинного законодавства, від сплати податку на нерухомість звільнено гуртожитки, дитячі будинки, житло, яке належить дітям-сиротам, сім’ям учасників АТО.

Comments are closed.