«У людей є розуміння і зацікавленість в об`єднанні громад, однак держава як модератор процесу повинна допомогти громадам», – Оксана Сироїд

unnamed (1)

30 березня на Сокальщині з робочим візитом побувала заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд. У райдержадміністрації вона провела зустріч, у якій взяли участь голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко, заступник голови РДА Анатолій Василишин, голова районної ради Ігор Дацюк, актив району, а також спеціальний гість – староста Грубешівського повіту (Республіка Польща) Юзеф Куропатва.

Темою зустрічі було реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади в Україні.

 

Оксана Сироїд зазначила, що сьогодні можна говорити лише про часткову децентралізацію, адже для її цілісного впровадження необхідно внести зміни до Конституції України. «Ми не можемо передавати повноваження громадам, які не готові і не мають можливості їх виконувати. На цьому етапі ми закликаємо їх до об’єднання та поетапного впровадження реформи», – сказала вона. Під час зустрічі представники районної адміністрації та громади ставили запитання та вносили свої пропозиції.

Як з’ясувалося під час зустрічі з керівниками району, основні проблемні питання регіону – закриття шахт та відсутність їх державної підтримки, підтоплення територій ряду населених пунктів, ремонт доріг та інші.

На завершення перед присутніми виступив староста Грубешівського повіту (Республіка Польща) Юзеф Куропатва, який поділився досвідом проведення адміністративної реформи.

Завтра, 31 березня та 1 квітня Оксана Сироїд у Соснівці та с. Сілець дослідить соціальну інфраструктуру.

 

Comments are closed.