У місті відкривають нові дитячі садки та школи

Львів є містом, у якому хочеться жити, народжувати та виховувати своїх дітей. Але місць у дитячих садках зазвичай не вистачає. Частково це можна вирішити створенням та підтримкою нових приватних дошкільних навчальних закладів. До 2020 року місто планує забезпечити всіх дітей місцями в садочках.

«Станом на 1 вересня у Львові залишилось понад три тисячі дітей, які не охоплені дошкільною освітою. Необхідно зважати на те, що в нас в місті виховуються діти, які прописані і проживають у  Львівській області. Їхні батьки працюють тут, відповідно їм зручніше влаштувати дітей в садочок у Львові. Тому нам потрібно ще велику кількість дошкільних навчальних закладів», – розповіла Зоряна Довганик, начальник управління освіти Львівської міської ради. 

Цієї осені у Львові було відкрито новий дитячий садок №14, що на вул. Новознесенській, 69. Це дало можливість охопити 41 дитину дошкільною освітою, з яких 10 – діти внутрішньо-переміщених осіб. Роботи в садочку завершили в межах проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» та за кошти міського бюджету. 

«Історія цього садочка є прикладом, наскільки важко робити добро. Коли ми з отцем закладали камінь в цю будівлю, я мав глибоке переконання, що ми за рік-півтора цей садочок відкриємо для дітей. Потужна будівельна компанія, яка отримала від міста надзвичайно великі преференції, взяла на себе зобов’язання це збудувати. Але вони забули про зобов’язання, свій бізнес якісно зробили, заробили кошти, а місто обманули. Ми були у складній ситуації, бо з грошима завжди важко. Фонд прийшов нам на допомогу і ми сьогодні маємо радість. Кожна добра справа, яка починається з молитви і робиться разом з Богом, увінчується добрим результатом. Сьогодні радість для діток, а ще більша – для батьків», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

_MG_1934
IMG_5048
IMG_5318
IMG_5002
_MG_1976

Проте не завжди бюджетних коштів та грошей благодійників недостатньо для відкриття нових дошкільних навчальних закладів у тому обсязі і темпі, який потрібен Львову. Тому важливо підтримувати і приватні дитсадки. 

Раніше міські депутати прийняли програму фінансової підтримки дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Львова (приватної форми власності). Програма передбачає: діти, які навчаються у  установах приватної форми власності, отримають такі ж права на безкоштовне забезпечення підручниками, безоплатне харчування, як і діти у державних садках та школах. 

«На превеликий жаль, ми не можемо забезпечити всіх дітей місцями у дошкільних навчальних закладах. Тому цього року Львівською міською радою було прийнято програму підтримки приватних шкіл та садочків. Школи сьогодні також є переповненими. У деяких навіть довелося вводити другу зміну. Програма покликана зняти напруження у системі освіти. Ми очікуємо, що навчання в приватних школах і садках стане більш доступною», – каже Тетяна Іванів, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

«Реалізація таких програм є свідченням пріоритетизації напряму освіти в розвитку міста, а підтримка приватних закладів кроком для нових можливостей, нових пропозицій в освіті для реалізації права на освіту наших дітей», – зазначила на своїй сторінці у Facebook Юлія Хомчин, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Comments are closed.