У половини обстежених дітей виявлено патологію. Підсумки акції «Здорове місто»

18767775_1755863678038999_7299667360968084667_n

Впродовж двох тижнів кожен львів’янин мав змогу безкоштовно проконсультуватись у спеціалістів та пройти медичне обстеження на профілактичній акції «Здорове місто». Цього року у медичних містечках  провели понад  15 тисяч обстежень. У більш як двох із половиною тисячі відвідувачів було виявлено патології. 

Акція “Здорове місто” стала традиційною для Львова. Цього року спостерігати справжній ажіотаж.  Люди приходили на місця проведення акцій завчасно. Це свідчить, що у львів’ян вже виробилась звичка правильного підходу до профілактики захворювань. 

Найбільш популярними серед відвідувачів були консультації у кардіолога, вимірювання артеріального тиску, рівня глюкози у крові, флюорографія та ультразвукова діагностика молочних залоз. 

За результатами акції, впродовж двох тижнів у більш ніж 16 %  виявили відхилення від норми. На додаткове обстеження направлено: львів’ян з проблемами дихальних шляхів – 8%, з підвищеним рівнем цукру в крові – 13%, з  проблемами артеріальної гіпертензії – 27%; з  проблемами серця – 37%. Найбільша кількість відхилень від норми було виявлено під час обстеження молочних залоз у жінок – 52 %.

Звіт по здорових містечках-07 (1)
Звіт по здорових містечках-06
Звіт по здорових містечках-05
Звіт по здорових містечках-04
Звіт по здорових містечках-08
Звіт по здорових містечках-03

У 60 обстежених виявлено підозру на туберкульоз.

Окрім цього, було обстежено близько півтори тисячі дітей. З них 680 скеровано на дообстеження.

«Статистика свідчить, що ситуація зі здоров’ям у місті не надто втішна. Серед 15 тисяч людей у двох з половиною виявлено патологію. У багатьох первинно. В Україні ситуація гірша, ніж за кордоном. Серед дітей, які взяли участь у акції, майже в половини було виявлено відхилення від норми. Мене як дитячого лікаря така ситуація дуже турбує. Мабуть, виною цьому є недостатня  профілактика. Більше повинно обстежуватись навіть дітей, які на перший погляд умовно здорові.

Невтішними є результати статистики по ультразвуковій діагностиці молочних залоз. Вражає, що у 52 відсотків жінок, які пройшли обстеження, виявлено відхилення від норми. Звісно, не потрібно зразу підозрювати рак. Та це засторога, що потрібне додаткове обстеження у лікаря-мамолога. На превеликий жаль, рак молочної залози має тенденцію до зростання. Щороку в більшДизайн без назви (7)ої кількості жінок виявляють цю недугу.

Хоча, якщо дивитись на результати моніторингу артеріального тиску, то там все не так погано, як мені здавалось. Проблема підвищеного артеріального – це проблема, що присутня у всьому світі. Акція показала, що багато людей переймаються гіпертонією. Рання діагностика цієї хвороби допоможе уникнути інфаркту чи інсульту у майбутньому. 

Акція “Здорове місто” виробляє у людей звичку дбати про своє здоров’я. Це говорить нам про якість та потрібність проведення таких акцій. Профілактика завжди краща і дешевша за лікування», – розповів Андрій Дворакевич, лікар-хірург, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч».

Comments are closed.