У відбудованій оранжереї висадять близько 1000 видів рослин

Стрийський парк – райський куточок нашого міста. Однак усю ідилію псувала ось ця занедбана оранжерея у самому його серці. Зараз, вперше за майже 10 років, теплицю взялись відновлювати.

Постійний відвідувач парку пан Валерій пам’ятає оранжерею ще за її найкращих часів: «Були екзотичні рослини і рози були. Пальма була під дах, все було колись файно. Добре, що хоч зараз почали щось робити, а то стояло таке страхіття.»

Так раніше виглядала оранжерея у Стрийському парку. Джерело: Центр міської історії

Так раніше виглядала оранжерея у Стрийському парку. Джерело: Центр міської історії

Закрити  вічнозелений куточок місто вирішило у 2006 році. Тоді на утримання дорогих газових котлів не вистачило коштів. Згодом оранжерею намагаються відновити, проте щоразу безуспішно. Але цієї весни зусиллями громадських активістів справу вдалося зрушити з місця.

«Ми пішли на активну співпрацю з міською радою. Це, мабуть, має бути приклад усім активістам, що з міською радою можна працювати, а не критикувати просто, – розповідає активіст ініціативи «ЕкоZахист» Орест Залипський. – І ми почали разом з відділом екології працювати і дійшли до того, що мільйон все-таки буде виділений на відновлення оранжереї.»

Зараз оранжерея вже має новий полікарбонатний дах, який захищатиме рослини від негативного впливу сонячного проміння. Розпочали також встановлювати нові склопакети і відновлювати систему водопостачання. Проте для проведення усіх відновлювальних робіт одного мільйона гривень, каже замовник, мабуть, забракне.

«Плануємо, щоб нам додали ті кошти, які потрібні до завершення. Також плануємо, щоб на наступний рік нам дали кошти на поновлення рослин», – зазначив Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП «Зелений Львів».

Оранжерею збагатять як наземними рослинами, так і тими, що ростуть на воді. Загалом, у теплиці планують висадити близько тисячі різновидів флори. Проте завершити роботи вдасться не раніше наступної осені.

 

Comments are closed.