У Золочеві провели семінар для голів ОСББ

Де знайти кошти для покращення житлово-комунального стану будинку, чи варто “боятися” кредитів і як правильно подаватися на грантові програми – ці та ще чимало актуальних питань обговорювали голови ОСББ з консультантами Фонду енергоефективності під час навчального семінару, який відбувся у Золочеві. Захід організували за підтримки міського голови Ігора Гриньківа та Золочівської міської ради. Участь у семінарі також взяли спеціалісти проекту «Будь господарем свого будинку» від «Об’єднання «Самопоміч», міський голова Перемишлян Олександр Зозуля та делегація голів ОСББ з міста Яворів.

Зокрема головам ОСББ продемонстрували можливості, що надаються Фондом енергоефективності, який має запрацювати в Україні у 2019 році та пояснили як правильно брати участь у програмах грантової підтримки заходів енергоощадження у багатоквартирних житлових будинках. Вони, а також технічні консультанти, юристи, представники банку і комунальних підприємств міста розповідали головам ОСББ як правильно проходити процедуру подачі на програми співфінансування чи кредитування, що таке енергоаудит та особливості програм Фонду.

Як розповів міський голова Золочева Ігор Гриньків, створення ОСББ — це єдиний правильний шлях порятунку будинків і створення комфорту для мешканців. Адже менталітет власника будинку спонукає його мешканців постійно дбати про його збереження, догляд та постійне покращення. Тому для Золочівської міськради підтримка ОСББ є пріоритетним і дуже важливим напрямком роботи.

«З 1995 року ми розпочали дуже активну діяльність в процесі створення об’єднань співвласників будинків. Сьогодні ми маємо 150 діючих ОСББ. Після проведення ІХ Всеукраїнського форуму ОСББ, де акцент був на роботі Фонду енергоефективності, ми зібрали навчальний семінар на який запросили представників від IFC – програми, яка сьогодні допомагає нам бути причетними до цього Фонду – для того, щоб розказати головам ОСББ як правильно брати участь в отриманні грантової підтримки від європейських донорів, від держави, як правильно оформляти заявки, на що звертати увагу. До кінця року ми плануємо провести роз’яснювальну роботу і вже з часу як фонд почне працювати, активно включимося в процес. Будемо робити Золочів кращим», – наголосив Ігор Гриньків.

Разом з консультантом Фонду енергоефективності на семінарі виступили також експерти – юристи і фахівці, які виступають за технічну частину.  Адже покращення житлово-комунальних умов будинків, крім фінансових питань, зачіпають ще багато аспектів. Наприклад, чому важливо отримати рішення зборів ОСББ, яка процедура подачі документів, як обрати банк та програму, що компенсовує Фонд, а ще розглянули сучасні можливості утеплення будинків. Також на семінар завітали спеціалісти та координатор проекту «Будь господарем свого будинку» у Львівській області від «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Письменна. У Золочеві вона розповіла головам ОСББ про особливості нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та зміни, які їх очікують вже найближчим часом і як до них підготуватися. Усі ці питання викликали жваву дискусію та виявилися дуже необхідними для подальшої роботи голів.

Крім очільників ОСББ Золочева на семінарі також були присутні гості з інших міст Львівщини. Олександр Зозуля, міський голова Перемишлян, приїхав не лише дізнатися про можливості Фонду енергоефективності, але і для того, щоб ознайомитися з форматом самого семінару. Разом з Тетяною Письменною, координатором проекту «Будь господарем свого будинку» від «Об’єднання «Самопоміч» вони планують провести у Перемишлянах аналогічний захід.

Раніше Тетяна Письменна вже збирала на зустріч голів ОСББ Яворова, де вони разом вивчали проблематику і розробили план дій та тем майбутніх обговорень. Як не дивно, але основною проблемою, яка була озвучена головами на тій зустрічі виявилася – нестача коштів на покращення житлово-комунального стану, модернізацію будинків, енергоефективні заходи тощо. Відтак вирішили запросити досвідченіших колег з Золочева, які б погодилися навчити працювати з грантовими програмами. Поширювати досвід свого рідного міста у Яворові планує Леся Горгота, депутат Золочівської районної ради від «Об’єднання «Самопоміч» і спеціаліст проекту «Будь господарем свого будинку».

«На жаль, коштів мешканців та коштів міста не вистачає, щоб забезпечити потреби жителів у сфері енергоефективності, і це попри те, що у Золочеві діє міська програма підтримки ОСББ. У Яворові, та і в інших містах області проблеми аналогічні. Мусимо разом вчитися, як їх вирішувати. Мусимо постійно обмінюватися інформацією і досвідом — тільки так зробимо наші міста кращими, а себе сильнішими», – розповіла Леся Горгота.

Вона додала, що в кінці листопада у Золочеві планують провести зустріч голів ОСББ з народною депутаткою від фракції «Самопоміч» Альоною Бабак, яка є ініціатором всеукраїнського проекту «Будь господарем свого будинку».

Нагадаємо, що політична Партія «Об’єднання «Самопоміч» розпочала реалізацію національного проекту «Будь господарем свого будинку!». Його мета – допомогти людям взяти управління своїм будинком у власні руки. У рамках проекту «Самопоміч» готуватиме своїх експертів, які навчатимуть мешканців багатоквартирних будинків. Адже ЖЕКи відходять у минуле, і мешканці мають взяти на себе обов’язок управління будинком.

Comments are closed.