У Золочеві триває кампанія зі збору коштів на реставрацію площі Вічевої

Золочів’яни розпочали краудфандингову кампанію для збору коштів на реконструкцію візитівки міста – площі Вічевої, яка колись носила назву площа Ринок. За перший тиждень завдяки зусиллями небайдужих громадян вдалось зібрати понад 100 тисяч гривень. Кампанію започаткувала та першою долучилась депутатка Золочівської районної ради з фракції «Об’єднання «Самопоміч» Леся Горгота.

«Зараз, на жаль, не виділяють кошти державного бюджету на завершальний етап реконструкції площі Вічевої. Громада нашого міста не хоче чекати кращих часів, коли нам хтось дасть гроші і ми організувались, щоб зібрати ці кошти самотужки. Також ми будемо звертатись до різноманітних фондів, благодійних організацій, але важливо розуміти, що ця площа потрібна нам самим», – розповіла Леся Горгота.

Проект реконструкції площі розробили у 2011 році. Він розділений на три етапи. На цей час завершено два етапи проекту. На першому етапі проведено заміну всіх підземних комунікацій та облаштовано дорожнє покриття на вулиці Шашкевича, відреконструйовано площу перед церквою Воскресіння Господнього.

На другому етапі завершено реконструкцію бульвару Сковороди, впорядковано площу перед головним входом до Костелу Успіння Пресвятої Діви Марії. Також було відновлено дві унікальні скульптури, що були втрачені в радянський період – скульптури Преподобного Йосифа та Пресвятої Діви Марії з малим Ісусом.

Зараз проект знаходиться на третьому, завершальному етапі. Він передбачає реконструкцію площі Вічевої та прилеглих вулиць. Цей громадський простір буде реконструйовано з врахуванням потреб золочів‘ян, так і гостей міста. Тут буде збудовано світлофорні об‘єкти, фонтан, громадські вбиральні з врахуванням потреб осіб з обмеженими можливостями. Загальний кошторис проекту станом на цей час становить 54 мільйони гривень. Для завершення робіт потрібно ще понад 29 мільйонів гривень.

Банківські реквізити для платежів в межах України
Золочівська міська рада Львівської області
м. Золочів вул. Шашкевича М., 22
Рахунок (гривня) № 25513053700486
Рахунок (долар) № 25552053700845
Рахунок (євро) № 25550053700245
Код ЄДРПОУ 04055908
МФО 325321 в АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
Призначення платежу: Проект «Реконструкція Площі Вічевої (М. Шашкевича), вул. М. Шашкевича та прилеглих вулиць м. Золочева Львівської області»

Comments are closed.