В обласній раді намагаються вирішити проблему сміттєзвалищ Львівщини

Зокрема, пропонують розширювати та вдосконалювати існуючі звалища за спільні кошти бюджетів області та міста Львова. За словами депутатів, область зможе виділити на такий проект до 30 мільйонів гривень. Від Львова очікують як мінімум вдвічі більшого фінансування.

На комісії з питань екології ЛОР обговорили шляхи вирішення проблеми з вивозом твердих побутових відходів на Львівщині. Як варіант запропонували вдосконалити 5 обласних полігонів, які б приймали сміття зі Львова та районів області. Щоправда в обласному бюджеті необхідних коштів немає, тому депутати сподіваються на тісну співпрацю зі Львовом.

Схожий проект повинен бути вигідний як Львову так і всій області. Так Львів зможе отримати достатню кількість полігонів для складування сміття до побудови сміттєпереробного заводу, та зекономити кошти, які зараз витрачаються на транспортування відходів в інші області.

Щоправда це рішення – лише тимчасовий захід, позитивний вплив на екологію від якого не буде великим. Вирішення проблеми – це побудова сміттєпереробного заводу і вироблення державної політики стосовно поводження з ТПВ.

«Проблема з відходами в Львівські області, як і у всій Україні, є надзвичайно складною складною. Річ у тім, що в держави досі немає комплексної програми стосовно ТПВ. За весь час незалежності навіть не було збудовано жодного сміттєпереробного заводу. Точніше лише один, але він сьогодні знаходиться на окупованих територіях. Ми підтримуємо розширення меж полігонів та їх належне облаштування, та це не вирішить суті питання. Насамперед  Україні потрібна якісна державна програма щодо сміття. Така масштабна проблема не може бути скинута лише на місцеві голови та бюджети», – пояснює депутат фракції «Самопоміч» Роман Кізима.

Comments are closed.