Від руїни до найкращого у місті ОСББ

Не солодко жилося мешканцям будинку, що на вулиці Хмільовій, 2. Хоча будинок був доволі молодим, але через безвідповідальність комунальників за кілька років він перетворився на руїну. У 2002 році мешканці приймають рішення створити ОСББ, проте кардинально змінити ситуацію тоді так і не вдалося.

«Створилась така ініціативна група з трьох чоловік, і мене в тому чисті. І ми почали з’ясовувати, в чому ситуація. Це була проблема в керівництві ОСББ», – розповідає Володимир Крицак, голова асоціації ОСББ «Галичина».

Згодом тодішній голова склав свої повноваження і постало питання обрання нового керівника ОСББ. Про ситуацію будинку на Хмільовій, 2 вже добре знали і в «Самопомочі», тому допомогти мешканцям обрати нового голову стало принциповим рішенням.

«Проводили збори, на яких тоді були присутні представники «Самопомочі», зокрема і Андрій Іванович Садовий. І він задав лаконічне питання: чи є у вас людина, яка би змогла очолити ОСББ? І наші мешканці запропонували мою кандидатуру. І я спонтанно вник у цю роботу», – розповідає Володимир Крицак.

осбб

З цього часу життя у будинку з кожним роком покращувалося. Замінили покрівлю, зробили ремонти і встановили нові вікна в кожному під’їзді, облаштували прибудинкову територію та підвальні приміщення, – і це далеко не весь перелік виконаних робіт. Як результат, вже за кілька років ОСББ на Хмільовій отримує нагороду найкращого ОСББ міста.

«Дуже гарно зробив всі під’їзди, чистота. Зробив порядок у підвалах, що це дуже велика рідкість. І зі всіма мешканцями знаходить спільну мову», – наголошує пані Оксана, мешканка будинку.

Слава про доброго господарника швидко поширилася Львовом і до пана Володимира одні за одними почали звертатися мешканці інших будинків із пропозицією очолити їхнє ОСББ. На основі трьох ОСББ створили асоціацію ОСББ «Галичина». А за десять  років діяльності зараз асоціація налічує сім будинків.

Сьогодні мешканці будинків, у яких головує пан Володимир, з жахом і, водночас,  гумором згадують старі недобрі часи: «Я пам’ятаю навіть випадок, коли я прийшов до головного інженера дати мені лампочку. Він став на стіл і викрутив з люстри лампочку, щоб я багато не виступав», – розповів пан Володимир, мешканець вул. Лінкольна, 3.

Звісно, роботи у кожному будинку ще не початий край. Пан Володимир певен, що будь-яку ситуацію можна змінити на краще, головне мати бажання. Але найважчий етап – переконати людей, що добробут будинку залежить від кожного мешканця зокрема – вже позаду.

«Житло починається не з квартири, а з входу в під’їзд. І дійсно, коли повертаєшся з роботи і бачиш, що в під’їзді зроблений ремонт, чистота і порядок, то відчуваєш, що ти дійсно прийшов до себе додому», – наголошує Володимир Крицак. 

Comments are closed.