Відкритий чемпіонат з новусу: спорт, доступний для всіх

Львів завжди прихильний до всього нового. Новинки у сфері програмування, неймовірні наукові відкриття, упровадження новітніх технологій в галузі освіти чи медицини – усе цікаво мешканцям міста. А якщо це ще й приносить користь, то тут вдвічі більше переваг. «Об’єднання «Самопоміч» завдяки реалізації кампанії «Здорове місто» розвиває й нові види спорту, серед яких – новус. Або ж морський більярд, як його ще прийнято називати.

Днями у Львові пройшли міжнародні змагання з новусного спорту. Представники з України, Естонії, Латвії та Польщі вперше на такому рівні визначали кращих в індивідуальному рейтингу та в парних протистояннях. 24 учасники, серед них і чоловіки, і жінки, і навіть школярі.

Цікаво, що на другому дні змагань сімейна пара з Чернівців продемонструвала на візках свої вміння у цьому спорті. Дружина ще й завоювала третє місце серед жінок в індивідуальному рейтингу. 

 «Новус – це гра інклюзивна, доступна для всіх, незалежно від віку чи фізичного стану. І ми дуже зацікавлені в тому, аби її розвивати та популяризувати, особливо серед дітей. Адже саме морський більярд добре розвиває логіку та моторику», – зазначає президент федерації новусу в Україні Іван Лісовенко.

Нагадаємо, що декількома місяцями раніше новус уже представляли на масштабній спортивній події Львова, на Ярмарку спорту. А навчатися чи вдосконалювати свої навички можна у Центрі Шептицького, що на вул. Стрийській, 29.

«Ми зацікавлені, аби подібні ігри були в навчально-освітніх закладах Львова. Школярі доволі активно практикували новус на останньому Ярмарку спорту. Завдяки такому роду занять, насамперед, розвиваються інтелектуальні здібності, а вже потім приходить бажання до перемог. Сам новусний спорт ще не є офіційно визнаним в Україні. Маємо надію, що завдяки змаганням, які відбулись у Львові, нам вдасться залучити якомога більшу кількість учасників в наступному році», – зазначає Олег Чунис, керівник кампанії «Здорове місто».

Залишатися здоровими та привчати до спорту підростаюче покоління означає бути успішними та свідомими громадянами. А наше місто вже стає добрим прикладом для багатьох, як варто працювати та активно проводити вихідні, аби про нас знали та нами пишалися у світі.

Comments are closed.