Відкривай та розвивай: львівським підприємцям відшкодовуватимуть частину відсотків за кредитами

В Україні гостро стоїть проблема розвитку малого та середнього бізнесу. Саме тому депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міськраді сприяли прийняттю ухвали про відшкодування підприємцям міста частини відсотків за кредит. Такий механізм спрямований на підтримку місцевих виробників, аби допомогти їм гасити відсотки за кредитами, які взяли для модернізації виробництва.

У чому полягає зміст нового документу?

Подібний механізм для підтримання бізнесу у міськраді Львова започаткували вперше. Мова йде про суб’єктів господарювання виключно виробників, яким із міського бюджету пропонують відшкодовування кредитних ставок за кредитами. Відтак, конкурсна комісія буде розглядати усі звернення. При цьому мінімальна сума повинна становити не менш ніж 200 тис. грн, максимальна – 1 млн грн.

«Ми сподіваємось, що наші виробники зможуть ефективно скористатись цим механізмом. При підготовці ми залучали банки, підприємницькі організації, наші виробничі класи: модні індустрії, поліграфію і видавничу діяльність, що активно брали участь у розробці даного механізму. Справді, цієї ухвали чекають підприємці міста Львова», – зауважила депутатка фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді Вікторія Довжик.

У міському бюджеті Львова на реалізацію положення «Про відшкодування суб’єктам господарювання з міського бюджету м. Львова частини відсотків за кредитами» передбачено 3 млн грн.

«Ми – унікальна міська рада, ми робимо те, що має робити держава. По допомозі виробникам — комерційні банки дають кредити під 22−23%. При такій політиці розвиток виробництва неможливий. Підприємці мають проблеми. Це стосується всіх галузей економіки нашої країни. Сьогодні ми можемо ставку фінансування НБУ опустити до 9% – про це мене переконують всі підприємці та банкіри. Сьогоднішня ставка, яка є, зумовлена бажанням зупиняти ріст інфляції, але вона вбиває ріст виробництва. Думаю, це перший крок, який робить місто», — прокоментував під час розгляду ухвали міський голова Львова Андрій Садовий.

Хто може отримати відшкодування?

Відомо, що проект ухвали «Про затвердження Положення про відшкодування суб’єктам господарювання з міського бюджету м. Львова частини відсотків за кредитами» дозволяє отримати відшкодування з міського бюджету суб’єктам господарювання, які:

  • офіційно зареєстровані у Львові;
  • здійснюють безперервну господарську діяльність вподовж останніх 12 місяців;
  • платоспроможні та не мають заборгованості перед бюджетними та соціальними фондами;
  • працюють у межах тих видів діяльності згідно з КВЕД 2010, що підпадають під перелік усіх груп Розділів 10 «Виробництво харчових продуктів», 13 «Текстильне виробництво», 14 «Виробництво одягу», класу 17.12 групи 17.1 та класів 17.21, 1729 групи 17.2 розділу 1 «Виробництво паперової маси, паперу та картону» та групи 18.1 розділу 18 «Поліграфічна діяльність, тиражування записаної інформації» на придбання устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення;
  • здійснюють виробництво продукції на території Львова.

Ухвалу прийнято з доповненням від комісії фінансів і планування бюджету. А саме, доповнено критерії відшкодування суб’єктам господарювання з міського бюджету Львова частини відсотків за кредитами такими пунктами, як середня заробітна платня та кількість людей на підприємстві.

«Варто встановити критерії для підприємців, які будуть брати участь у програмі – щоб середня заробітна платня на підприємстві перевищувала 7 тис. грн. і кількість найманих працівників має бути не менше п’яти осіб», –  додала голова комісії Вікторія Довжик.

 

Куди потрібно звернутись?

Для того, аби отримати фінансове відшкодування кредитних відсотків необхідно подати заявку на отримання кредиту до одного із банків, визначених міським департаментом економічного розвитку, та надати пакет документів, який визначається банком, відповідно до його внутрішніх процедур. Перелік банків оприлюдниться на сайті міської ради після затвердження ухвали, однак попередньо стало відомо, що у цей список увійдуть Ощадбанк, Кредобанк та Укргазбанк Львова.

Відтак, проаналізувавши отриманий пакет документів, фінансовий стан суб’єкта господарювання, банк приймає рішення щодо кредитування та укладення кредитного договору.

Щоб потрапити до банківського реєстру позичальників, також потрібно створити подання на ім’я львівського міського голови щодо участі у процедурі відшкодування та відповідність всім критеріям позичальника.

Після цього банк не пізніше десятиденного терміну від дати підписання кредитного договору подає департаменту реєстр нових позичальників, які отримали кредит для вищезазначених цілей та виявили бажання взяти участь у процедурі відшкодування.

Далі міський департамент економічного розвитку протягом 10 робочих днів з дня отримання документів позичальників та пакету документів для кожного з позичальників організовує засідання комісії з відбору учасників відшкодування.

Деталі процедури ви можете дізнатись за телефоном: +38 (32) 297 58 77.

Чому розвиток малого та середнього бізнесу у Львові такий важливий?

Варто зазначити, що чим краще розвиватимуться львівські товаровиробники, чим більших обертів набиратиме їхній бізнес, тим позитивнішою стане ситуація з економікою всього міста. А побудова міцної економіки – серед пріоритетів програми розвитку «Львів-2020».

«Я би дуже просив, щоб ми максимально продумували механізм підтримки локального виробника, бо коли він має підтримку, він кошти сплачує в бюджет місцевий і може більше людей залучати до праці. Давайте допомагати місцевим виробникам, щоб місцевий виробник був у пріоритеті, коли ми проводимо закупівлі», — зауважив Андрій Садовий.

Нагадаємо, нещодавно Львівська міська рада оголосила конкурс, у якому могли взяти участь усі товаровиробники, зареєстровані у Львові, що створюють продукцію та мають організований виробничий процес, відповідно до чинного законодавства.

Для того, щоб сприяти участі максимальної кількості львівських товаровиробників у різних ярмарках та виставках, міська рада прийняла рішення про створення нового механізму про заохочення виробників до таких заходів, що дозволять показати себе, свою продукцію, знайти власного споживача. Таким чином вони збільшуватимуть обсяг виробництва, а також пізніше й кількість робочих місць. А місто відшкодовуватиме їм витрати, які вони понесли під час виставки-ярмарки. Отже, це такий своєрідний механізм стимулювання фірм до участі та власної промоції.

Comments are closed.