Відомі світові компанії змагатимуться за право будувати сміттєпереробний завод у Львові

За даними Держстату, на кожного українця припадає приблизно 300 т сміття. У масштабах країни – це 12,5 млрд т промислових та побутових відходів. У багатьох країнах вже давно задумались над тим, як запобігти перетворення планету у величезне звалище. Вихід – будівництво сміттєпереробного заводу, що допоможе перетворити сміття в ресурс – виробляти з нього речі чи енергію.

Зовсім скоро таке підприємство з’явиться у Львові. 9 липня завершився термін подачі документів на участь у тендері з будівництва заводу з механіко-біологічної переробки ТПВ у Львові. На перший обов’язковий етап «Прекваліфікація» свої документи подали 12 компанії з 11 країн світу. Це переважно європейські компанії, а також по одній компанії з Ізраїлю та Китаю.

«Це є компанії, які мають найбільший досвід в Європі, в світі стосовно будівництва сміттєвих комплексів. Зараз комісія активно буде досліджувати весь бекграунд кожної компанії. І наступний етап – це вже визначення одної компанії, і це вже співвідношення: ціна – якість. І тут думка головна буде від Європейського банку реконструкції та розвитку. Але мені приємно, що найкрупніші компанії світу будуть змагатись за право будувати завод у Львові», – говорить міський голова Львова Андрій Садовий.

Документи подали такі компанії: Eggersmann Anlagenbau GmbH (Німеччина), Control Process S.A. (Польща), СМЕС (China Machinery Engineering Corporation) (КНР), Ceres Group SAS (Франція), ECONOVA (Польща), HELECTOR S. A (Греція), M-U-T (Австрія), JV EFACEC-TAHAL (Ізраїль), Atzwanger AG (Італія), Axis-Waste Treatment Technologies (Нідерланди), RIKO, industrijski, gradbeni inženiring in leasing (Словенія), 3 B Hungaria (Угорщина).

Нагадаємо, 8 червня 2018 року на сайті Європейського банку реконструкцій та розвитку розмістили оголошення про початок тендерних процедур щодо будівництва сміттєпереробного комплексу у Львові.

Згідно з тендерною документацією, будівництво заводу триватиме 24 місяці. Після завершення ще 12 місяців триватиме операційний період, впродовж якого переможець тендеру буде обслуговувати комплекс та готувати місцевих спеціалістів для подальшої повної передачі усіх процесів.

Концепція переробного комплексу базується на засадах максимального зменшення обсягів та, найголовніше, залишкового об’єму перероблених відходів, які мають відправлятися на захоронення; відсортовування ресурсоцінної вторинної сировини та зменшення біологічної активності органічних відходів. Також комплекс буде передбачити можливість виробництва твердого умовного палива.

Comments are closed.