Відповідальність за недотримання Правил дорожнього руху при перевезенні дітей

Нещодавно законодавці прийняли закон, відповідно до якого встановлено відповідальність за недотримання Правил дорожнього руху при перевезенні дітей. У Правилах дорожнього руху належно захищені права та інтереси дітей щодо їх перевезення. Проте, не було передбачено відповідальності за недотримання вказаних норм законодавства. На даний час таку відповідальність встановлено.

29 жовтня 2019 року прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» № 224-ІХ (далі – Закон). Відповідно до вказаного Закону встановлено відповідальність за недотримання Правил дорожнього руху при перевезенні дітей. Зокрема, вказаним Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), а саме доповнено ст. 121 частинами 10 та 11.

Як потрібно перевозити дітей?

Відповідно до п.п. б, в, г п. 21.11. Правил дорожнього руху

  • дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, потрібно перевозити у транспортних засобах, з використанням спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля – з використанням зазначених спеціальних засобів та ін.
  • дітей до 16-річного віку потрібно перевозити у транспортному засобі, окрім кузова будь-якого вантажного автомобіля;
  • організовані групи дітей потрібно перевозити у світлу пору доби.

Відповідальність за недотримання Правил дорожнього руху при перевезенні дітей

За порушення правил перевезення дітей встановлено штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (30×17=510 грн.) (ч. 10 ст. 121 КУпАП).

Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян становить 17 грн.

За повторне протягом року вчинення порушення правил перевезення дітей встановлено штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (50×17=850 грн.) (ч. 11 ст. 121 КУпАП).

Коли зможуть штрафувати за недотримання Правил дорожнього руху при перевезенні дітей?

Починаючи з 20 листопада 2019 року мають право накладати штраф за недотримання Правил дорожнього руху при перевезенні дітей.

Отже, із прийняттям вказаного Закону у КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил перевезення дітей. Внаслідок недотримання порядку перевезення дітей, водії будуть притягнені до адміністративної відповідальності (накладення штрафу).

 

Туркот Ольга

 

Comments are closed.