Відповідальність за відмову від пільгового перевезення громадян

Часто виникають ситуації щодо порушення прав осіб при їх перевезенні. Зокрема, вказані порушення стосуються осіб, які мають право на пільгове перевезення. У законодавстві встановлена відповідальність за неправомірну відмову від перевезення громадян, проте вона є незначною. Для протидії порушенню законних прав громадян, відповідальність за безпідставну відмову від пільгового перевезення було збільшено.

3 жовтня 2019 року депутати Верховної Ради України прийняли Закон «Про внесення змін до статті 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за безпідставну відмову у пільговому перевезенні окремих категорій громадян» (далі – Закон). У вказаному Законі передбачено збільшення розміру відповідальності за неправомірну відмову від пільгового перевезення громадян. 17 жовтня 2019 року вказаний закон підписав Президент України.

Кого стосується цей закон?

Закон стосується осіб, які мають право на пільгове перевезення.

Розмір штрафу, який був визначений у законодавстві

У законодавстві за безпідставну відмову від передбаченого законом пільгового перевезення було передбачено штраф у розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян становить 17 грн.

Отже, розмір штрафу за відмову від пільгового перевезення громадян становив 136 грн. (17 грн. × 8)

Розмір штрафу після внесення змін у законодавство

Після прийняття Закону розмір штрафу за безпідставну відмову від передбаченого законом пільгового перевезення громадян становить п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Після збільшення розміру відповідальності штраф становить 850 грн. (17 грн. × 50)

На кого накладають штраф?

Штраф накладають на водіїв транспортних засобів та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності.

Отже, підвищення відповідальності сприятиме протидії порушенню законних прав осіб при їх пільговому перевезенні. У зв’язку зі збільшенням розміру штрафу до 850 грн., права пасажирів на пільговий проїзд будуть належно захищеними.

 

Туркот Ольга

Comments are closed.