Врятувати життя чи відмити кошти на ремонті доріг? Депутати облради відмовилися закупити карети швидкої допомоги!

Сьогодні під час позачергової сесії Львівської облради депутати відмовилися надати 14 млн грн на закупівлю карет швидкої допомоги. Відповідна пропозиція набрала лише 35 голосів з необхідних 43. Відтак, оперативно доставити пацієнтів до лікарень області і надалі буде практично нереальним завдання.

«На жаль, чомусь ніхто з депутатів не говорить про надважливу проблему області – критично малу кількість карет швидкої допомоги в районах області. Тому я пропоную перенести 14 млн грн з програми доріг, на закупівлю карет швидкої допомоги, тим паче, що профільний департамент і комісія не мають бачення, на які дороги ці кошти будуть витрачені», – запропонував депутат фракції «Самопоміч» Юрій Огоновський.

Пропозицію підтримало лише 35 депутатів, тому рішення не прийнято. Нагадаємо, що за 14 млн грн можна купити приблизно 9 медичних автомобілів. Так мешканці Львівщини отримали б шанс вчасно дістатися до лікарні і отримати медичну допомогу. Натомість депутати скерували кошти на ремонт доріг, при тому, що цьогоріч на дороги уже виділено близько 180 млн грн.

На карети швидкої допомоги у бюджеті поточного року заклали лише 4 млн грн. Сьогодні фракція «Самопоміч» домоглася виділення додаткових 3 млн грн на закупівлю швидких. Вартість одної швидкої – 1,5 млн грн, реанімомобіля – 3 млн грн.

До слова, наприкінці минуло року померла мешканка Кам’янка-Бузького району, оскільки до не змогла приїхати карета швидкої допомоги.

Comments are closed.