карнаух1

Свідоме громадянське суспільство, активна громада та справжні лідери, які здатні повести за собою однодумців – це фундамент та рушійна сила для будь-яких змін у місті. Ще зі студентських часів Олена Карнаух об’єднувала навколо себе активну молодь. Вона виховала чимало громадських активістів, і тепер готова використати свої знання для розвитку Львова.

Як Ваше життя привело Вас до роботи, якою Ви зараз займаєтеся?

Я – корінна львів’янка, тут народилася та закінчила школу. Першим кроком у моїй соціальній активності була участь у молодіжній спільноті при одній з парохій УГКЦ, де я познайомилася з організаційним досвідом, з розумінням відповідальності за справу, яку ти робиш, та людей, які приходять у пошуку Бога та служіння іншим. Візити до дітей, які перебували на лікуванні у Психіатричній лікарні, служіння у Геріатричному пансіонаті, волонтерство у спільноті взаємодопомоги «Оселя», що працює з людьми бездомними та у центрі «Дорога», де проходять реабілітацію алкозалежні та їх рідні – дало зрозуміти усю складність реального життя та проблеми людей і те, що кожен з нас служачи дарує віру та надію потребуючим, і в той самий час отримує для себе не менше.

В 2000 році вступила до Львівської богословської академії, яка з часом, стала тепер відомим Українським католицьким університетом. Закінчила філософсько-богословський факультет, здобула професію богослова-філософа. Як часом жартую, найпрактичніша професія у нашій країні.  Навчання в Університеті відкрило зовсім інші обрії як системи освіти, так і студентської активності. Тут був відкритий простір, де ти міг зреалізувати свою найнесподіванішу ідею. Вимагалося не багато – взяти на себе відповідальність і робити. Студентський театр, благодійна студентська організація та багато інших можливостей стали наступним етапом до професійного розвитку.

карнаух3

Що чи хто сформував Ваші життєві орієнтири, допоміг стати на шлях, яким Ви зараз ідете?

Насамперед, це мої батьки та родина, за що їм дуже вдячна. Особливе значення мали бабуся та її брат. Він був педагогом, скрипалем і з дитинства намагався розвинути у мені різні музичні здібності, дуже рано почав мене вчити читати, англійської мови. Він дав мені стимул до того, щоб спробувати все, навчив шукати можливості й розвиватися, любити людей та бути чесним.

Великою школою у формуванні цінностей стало навчання в УКУ, яке «перевернуло» свідомість простого середньостатистичного українця, який перебуває в постійному очікуванні «чогось» від «когось». Натомість, стимулювало дивитися глибше і розуміти, що від тебе залежить багато.

Ще «одним» вчителем стало близьке знайомство та спільна праця у Марійському товаристві «Милосердя» з Стефанією Шабатурою – відомою дисиденткою та громадською діячкою. Приклад її життя, відданого свої країні, відкрив цінність усвідомлення себе патріотом своєї країни.

Як склалося Ваше життя після закінчення університету?

Я не працюю в науковій сфері з богослов’я чи філософії. Ще зі студентських часів мене захоплювала соціальна активність, ми розвивали свій театр, займалися благодійністю.

Ще студенткою розпочала працювати в Центрі мирянського лідерства УКУ, який формував, впроваджував та розвивав навчальні програми для громадських організацій та різних молодіжних груп.

У 2008 році Центр мирянського лідерства УКУ переформувався в Інститут лідерства та управління УКУ (ІЛУ УКУ), розширивши свою діяльність за межами релігійного середовища, на всю громадську сферу. У діяльності Інституту мала можливість та простір для розвитку програм з лідерства для молодих людей, які приходили навчатися та отримувати досвід у розвитку ідей на локальному рівні та реалізовувати свої «найглобальніші» проекти. На сьогодні, дистанційно є тренером ІЛУ з лідерства, побудови команди і загалом розвитку організації та її стратегічного планування. У 2014 року розпочала свою працю у Благодійній організації «Фундація Духовного відродження» УГКЦ, що діє при Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ. Місія Фундації на сьогодні є надзвичайно актуальною: розвивати соціальне служіння Церкви заради добра людини, нести надію та віру сьогодні, коли суспільство потребує підтримки та миру.

карнаух2

Що потрібно змінити в нашому місті та його мешканцях, щоб Львів можна було з гордістю назвати містом, у якому хочеться жити?

Працюю сьогодні і планую надалі працювати над розвитком Львова як розумного та культурного міста. Отримавши безліч можливостей та майданчиків для розвитку, сформувавши свої цінності, є велике бажання ділитися цими можливостями з іншими, змінюючи свідомість та ментальність, особливо молодих людей, які можуть працювати професійно у різних сферах.

Мені би хотілося, щоб було більше місць для зустрічей, обміну ідеями та думками для людей творчих професій. Я бачу такі місця в історичному центрі міста, але їх має бути більше в усіх районах, і вони мають допомагати людям чутися вільними, розвивати свої таланти, пропонувати нові рішення.

Дуже важливою є базова зміна ментальності, коли людина бере на себе відповідальність і береться щось розвивати. Дуже часто в нашій країні усвідомлюєш, що можеш залишитися сам і будеш самотужки довершувати якусь справу. Є бажання працювати над освітою молодих людей, щоб вони мали якнайбільше можливостей для навчання та розвитку.

Молодь має хотіти працювати задля результату, відповідально і професійно. Працюючи з молодіжними лідерами, організаціями, молоддю, розумієш, що це добрий ґрунт для того, щоб засівати такі ідеї. Як на мене, це може багато змінити. Митрополит Андрей колись казав «Працюйте чесно у своєму покликанні, і більш нічого».

Львів – хороший майданчик для розвитку. Є певні практичні проблеми, як і у будь якій справі, але їх можна вирішити, якщо працювати. Я готова сконцентрувати увесь свій досвід і знання, аби дати місту і його мешканцям новий поштовх у розвитку.

Який досвід та професійні якості Ви будете використовувати для розвитку Львова?

Ділитимусь своїм організаційним досвідом, ідеями. Бачу свою цінність в організації навчальних програм, в пропагуванні відповідальності та лідерства, в міжнародній співпраці.

Поза тим, мене цікавить розвиток культурного, мистецького, інтелектуального простору, який може відкрити великі можливості для майбутніх професіоналів у різних сферах.

Comments are closed.