Posyp1

За 9 років роботи у Львівській міській раді Ольга показала себе як кваліфікований та інноваційний спеціаліст. Економіка та бухгалтерія на перший погляд видаються роботою з цифрами, але коли йде мова про економіку міста, то цифри перетворюються на реальні гроші громади. Ольга змога реформувати комунальну сферу міста, зробити роботу ЛКП ефективнішою, а формування тарифів чітким та прозорим. Тепер вона планує перенести успішний досвід Львова у Рудно.

Як Ваше життя привело Вас до роботи, якою Ви зараз займаєтеся?

Я львів’янка: народилася у Львові, виросла у Львові, навчалася у Львові. Кожна дитина мріє про щось своє, але коли вже у свідомому віці так сталося, що не стало мого батька, я залишилася сама з матір’ю, то мрією була, звичайно, медицина. Мені трохи прикро, що  не змогла її реалізувати.  Обрала економіку, навчалася на економічному факультеті, закінчила його і, відповідно, працюю за спеціальністю: спершу в обласній адміністрації, потім в міській раді.

Що чи хто сформував Ваші життєві орієнтири, допоміг стати на шлях, яким Ви зараз ідете?

Насамперед сім’я: батьки, брати і сестри, тому що так склалося, що більшість моїх родичів працюють за економічним  напрямком.  Частково вплинули ринкові умови перебудови, Україна якраз стала незалежною, економіка потребувала розвитку. Я сподівалася, що мої знання будуть потрібні і у Львові, і в майбутньому дадуть мені, можливо,  належний заробіток, якусь перспективу росту. У 20 років я почала працювати на державній службі, паралельно навчаючись, тож зрозуміла, що знання можна ідеально поєднувати: знання економічні, бухгалтерські, державницькі, юриспруденцію. Тобто, це все можна поєднувати на державній службі, яка ще була застарілою, радянською, відсталою. Я зрозуміла, що вона кардинально потребує змін, і ті люди, які там сидять, вони не хочуть нічого міняти. Держслужба –  невдячна робота, малооплачувана. Відтак, нас завжди асоціювали нас з корупцією, хабарями, ледарями, людьми, які нічого не вирішували. Я закінчила додатково Академію при Президентові, де отримала  ґрунтовні знання вже з місцевого самоврядування. Так сталося, що я потрапила на роботу до міської ради, і тут можу справді реалізовуватися і справді щось змінювати з однодумцями: молодими, перспективними, креативними. Я бачу ту команду, з якою дійсно можна щось зробити.

Posyp3

Чому обрали для себе саме місцеве самоврядування?

Це виявилося спонтанно. Треба було якось розвиватися. Я з тих людей, які не можуть зупинятися на місці: все, я маю освіту  і працюю до пенсії. Я належу до тих людей, які хочуть постійно якогось розвитку, поступу, людина має все життя вчитися. Тож я вирішила здобути освіту з державного управління, тоді я зрозуміла, що місцеве самоврядування значно цікавіше від звичайної держслужби. Це є жива робота, щоденні зустрічі з людьми, можливість впроваджувати реальні зміни. Сьогодні я займаюся тарифами. Реально знаю, яка квартира, що має заплатити, наприклад, 1,10 грн, а не 1,12 грн, і це є важливо, тобто є відповідальність за кожною твоєю дією.

Крім того, місцеве самоврядування – насамперед розвиток громад. Громада є надто централізованою, що сковує її дії і обмежує рішення. Тому наше завдання сьогодні – добитися від державної влади реальної децентралізації і зуміти її використати на користь Львова та львів’ян.

Які ключові досягнення у своїй роботі можете відзначити?

За останні кілька років ми вперше в Україні запровадили будинкові тарифи на послуги утримання будинків і будинкових територій. Ми вперше провели громадські слухання, змінювали свідомість мешканців: йшли до людей, розказували про свою роботу  і доводили, що працюємо якісно, але натомість хочемо отримувати гідну заробітну плату. Двірник, який прибирає добре, повинен вчасно отримати заробітну плату.  Ми зламали систему ЖЕКів і забрали «мертві душі»: ми вийшли на штатні розписи, які є відкритими, прозорими і закладаються в усіх тарифах. Ми по-іншому працюємо зараз з самими комунальними підприємствами, здійснюємо контроль за їхньою роботою, адже мешканці заплатили за їх роботу і мають знати, на що пішли їхні гроші.

Це є рутинна, щоденна робота, контроль за підрядними організаціями, які щоденно виконують роботу. Слід перевірити виконавців робіт, матеріали, які заклали у кошторис – це економія міських коштів, які заклали у бюджет платники податків, тобто ми з вами. Так вдається зекономити гроші, не вкинути їх у кишеню підрядника, а використати на реконструкцію школи чи садочка або на соціальні виплати.

Що таке успіх, якою повинна бути успішна людина і яким повинно бути успішне місто?

Успішне місто насамперед комфортне для мешканців. Як мешканка,  я горда за своє місто – тут чисто і затишно. Як представник органів місцевого самоврядування, я розумію, що за цим стоїть щоденна робота великої команди. Успішне місто розвивається в різних напрямках,  у ньому належним чином функціонує громадський транспорт, залучаються інвестиції, працює бізнес. Успішне місто – безпечне для мешканців. Це ті напрямки, які ми зараз втілюємо в життя.

Posyp2

Як має змінюватися Рудно і його мешканці, щоб його можна було назвати селищем, в якому хочеться жити?

Я мешкаю у Рудно з 2009-го. Відтоді більшість проблем залишилися невирішеними: погане дорожнє покриття, відсутнє вуличне освітлення, недостатнє транспортне сполучення зі Львовом. Не потрібно вигадувати велосипед, слід пройти шляхом Львова і зробити Рудно безпечним та комфортним, з культурними, здоровими та відповідальними мешканцями. Варто почати роботу з «комуналки» та комфорту, а тоді перейти до розвитку навчальних та культурних проектів. Зараз ми працюємо над першочерговими напрямками роботи, реалізація яких покладе початок новому етапу розвитку Рудно.

Разом із тим, відповідальнішими повинні стати й мешканці. Ми маємо розуміти, що потрібно доглядати та піклуватися про стан не лише своїх будинків, а й цілого селища! Потрібно змінювати свідомість, викорінювати радянські пережитки. Потрібно приділяти трішки часу для прибирання тротуару біля свого будинку, скосити траву, банально донести сміття до урни. Після таких еволюційних поступів Рудно змінить своє обличчя.

Comments are closed.