stefan

Винники зможе розвивати команда, яка буде об’єднувати зусилля двох місцевих рад. Петро Стефанишин готовий іти у Львівську міську раду задля того, щоб скеровувати дії та ресурси Львова у Винники. Петро багато років очолює одну із шкіл міста, тому з власного досвіду знає, що потрібно робити для розвитку освіти. Розвиток інфраструктури, створення громадських просторів для активного відпочинку дітей – ось основні цілі, для реалізації яких працюватиме Петро Стефанишин.

Як Ваше життя привело Вас до роботи, якою Ви займаєтеся?

Я народився у 1977 році в місті Винники, вчився тут в школі №47, після закінчення якої вступив на історичний факультет в Львівський національний університет імені Івана Франка. Після закінчення повернувся  у рідну школу, де зараз працюю директором.

На мій вибір професії вплинули насамперед батьки. Практично вся моя родина – це вчителі, гуманітарії. І мене теж  скерували на шлях гуманітарія, щоб я знайшов свою стежку в житті. Спочатку я вагався між історичним і юридичним факультетами, але все ж вирішив, що вивчатиму історію. Крім того навчання було цікавим, за що завдячую викладачам та друзям, які завжди були поряд.

Уже по закінченню першого курсу мене запросили на роботу у рідну школу. Так чотири роки я вчився і навчав водночас. До слова, розпочавши роботу в школі, я закохався у свою колегу, з якою ми згодом одружилися.

Коли директор школи вийшов на пенсію, вчителі довірили мені очолювати їхній колектив. Вони мене знали з дитинства, формували мене як особистість, тому були впевнені, що я зможу розвивати школу. З перших днів роботи я намагався не просто виконувати посадові обов’язки, а створювати в школі щось більше, комфортні умови для учнів та педагогів.

З якими проблемами стикається середня освіта у Винниках?

На жаль, технічний стан будівель, в яких працюють школи у Винниках, є значно нижчим від львівських. Над вирішенням цього питання потрібно плідно попрацювати, об’єднати зусилля львівської та винниківської міських рад, залучити місцевих підприємців, адже діти повинні навчатися в належних умовах. Ще одна проблема – відсутність нормальних спортивних залів. До прикладу, в нашій 47-школі немає ні спортзалу, ні їдальні, а на все місто у нас немає жодного шкільного басейну!

Думаю, що Львівська міська рада повинна активніше працювати з Міністерством освіти, адже тут, на місцях, ми розуміємо, з якими проблемами стикаються освітяни кожного дня. Для прикладу, всі ми знали, що міністерство постановило, що 4 і 7 класи працюватимуть за новими програмами, тобто нам потрібні нові підручники. Настав вересень, а ці підручники у кращому випадку обіцяють з грудня!  Що мають діти робити до грудня – невідомо. Тому на місцевому рівні представники влади повинні формувати зауваження і запити до міністерств, аби вони реагували на реальні проблеми.

Крім того, ми повинні закликати загальнодержавні органи влади створити єдину систему освіти для всієї країни. Сьогодні у нас навчаються багато дітей переселенців зі східних областей, які працювали за іншими підручниками, де багато тем, особливо історія, висвітлені зовсім не так. Це не нормально! А ще навчальний матеріал повинен бути цікавим, інтерактивним, повинна бути сучасна методика викладання. В старших класах діти обиратимуть майбутню спеціалізацію, а середня освіта  повинна бути легкою, зацікавлювати, щоб учень міг знайти себе в подальшому житті.

До слова, тішуся що останніми роками вдалося налагодити плідну співпрацю з департаментом гуманітарної політики ЛМР, завдяки якому вдалося вирішити чимало проблем нашої школи. Насамперед мова іде про додаткове фінансування, з чим, на жаль, в вітчизняній освіті завжди труднощі.

stefan3

Що в силах Львівської міської ради зробити для того, щоб покращити якість середньої освіти у Винниках та в усьому Львові?

Сьогодні бракує порозуміння між Львівською та Винниківською міськими радами. Коли воно налагодиться, то різні проблеми можна буде вирішувати швидше та ефективніше. Місто Винники у Львівській міській раді чомусь завжди представляє бізнесмен, який, мабуть, більше думає про свої приватні інтереси, аніж про інтереси Винників і зокрема шкіл, адже у юридичний площині Винники зі Львовом пов’язані тільки школами та лікарнями. Зрозуміло, що одна людина не може вирішити проблеми та самостійно представляти інтереси всього міста. Має бути команда, яка дослухається до мешканців, розбереться в проблемах. Лише разом ми зможемо якісно реформувати місто Винники.

stefan2

Яким повинен бути Львів і львів’яни, щоб місто з гордістю можна було називати таким, в якому хочеться жити?

Насамперед потрібно, щоб до влади прийшли зовсім інші люди. Як правило, Винники представляє бізнес, зокрема й у Львівській міській раді. Люди, які туди потрапляють з хорошими намірами, залишаються у меншості, тож не мають впливу на прийняття стратегічних рішень. Повторюся, для результативної роботи насамперед потрібна злагоджена робота команди, і в нас така команда є.

Не варто вигадувати велосипед, у Львівській міські раді за останніх 10 років змогли змінити обличчя міста, чому не можна піти цією ж дорогою Винникам? Потрібно розробити стратегію розвитку міста, і чітко її дотримуватися. Почати з вирішення ключових інфраструктурних та комунальних проблем, а тоді перейти до розвитку освіти та культури. Представник Винників у Львівській міські раді повинен перейняти досвід львівських колег та докласти максимум зусиль, аби новий склад депутатського корпусу не забував про наше місто.

Comments are closed.