Вирішення проблеми з ТПВ близько: Львів виділив землю під сміттєпереробний комплекс

Фото: Leopolis.news

Сміттєпереробний завод є невід’ємною складовою будь-якого розвинутого європейського міста. Львів, як місто, в якому сміттєва проблема залишається особливо загостреною впродовж останніх років, наближається до довготривалого вирішення. На черговій сесії Львівської міської ради, депутати, зокрема фракція «Об’єднання «Самопоміч», проголосували за внесення змін до зонування Личаківського району, чим дозволили на території «Львівводоканалу» будівництво виробничих та промислових споруд сміттєпереробного заводу

Збудувати завод планують на ділянці площею 6,7 га на вул. Пластовій, де розташовані очисні споруди «Львівводоканалу». Важливо, що ця територія має захисну зону і найближчі житлові споруди знаходяться на відстані більше кілометра від території, де будуватиметься завод.

За проектування та будівництво львівського сміттєпереробного заводу відповідальне комунальне підприємство «Зелене місто». Його керівник Вадим Ноздря запевняє, що таке розміщення  є найбільш оптимальним для міста.

«Іншої території, яка підходила б краще для такого комплекту, в місті  немає. Коли ми досліджували цю ділянку, то зрозуміли, що вона підходить ідеально із точки зору її розміщення. Всі необхідні санітарні відстані дотримані і з великим запасом. До того ж, екологічний аспект майбутнього комплексу є найбільшим акцентом вже зараз на етапі проектування.

Сміттєпереробний комплекс –  невід’ємна частина, це є ядро інфраструктури, але це є не єдиний елемент. У кожному районні ми плануємо зробити майданчики достатньої потужності, які будуть збирати великогабаритні та побутові будівельні відходи. Також є цікавий проект, який ми зробимо пілотним в одному з районів. Думаю, це буде центральна частина міста, бо там велика кількість ресторанів. Проект роздільного збору харчових відходів. На одному з таких майданчиків ми встановимо компостери. Ці компостери будуть на базі мультии-ліфтових контейнерів, я бачив таке рішення в Італії. Відповідно все сміття не їхатиме на завод, а частково відбиратиметься на таких районних майданчиках. Таким чином ми розвантажимо місто», – розповів Вадим Ноздря.

Санітарно-захисна зона. В-2 – територія сміттєпереробного комплексу

 

Бюджетні надходження у розмірі 43 мільйонів гривень – це ті гроші, які дозволять ЛКП «Зелене місто»  уже в березні наступного року почати підготовчі роботи та здійснити проектування цього комплексу. Повноцінно запрацює завод, за прогнозами Вадима Ноздрі, у середині 2019 року. А допоки Львів змушений сплачувати за вивезення сміття та розблокування полігонів 300 мільйонів гривень в рік Львівській обласній державній адміністрації.

Сміттєпереробний комплекс, який буде збудовано у Львові, на тривалий час вирішить питання відходів міста. Такий завод зможе самостійно покривати велику частину власних експлуатаційних витрат через продаж вторинної сировини – пластику, скла, паперу, металу, тощо.

Цей комплекс буде доволі гнучким.  Він буде реагувати на зміни, які відбуватимуться на ринку. Якщо не буде потреби сортувати щось одне, а з’явиться потреба на сортування чогось іншого, то такий комплекс зможе швидко переорієнтуватися», – додав Вадим Ноздря, керівник ЛКП «Зелене місто».

Власний сміттєпереробний завод Львова дасть можливість місту вирішити проблему, яка стала чи не найбільш суттєвою у останні роки.

Нагадаємо, будівництво сучасного сміттєпереробного комплексу є одним з пріоритетів стратегії розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч»  Львів 2020.

Comments are closed.