Як відреставрувати балкон у будинку, який належить до пам’ятки архітектури?

В історичній частині міста Львова будинки потребують реставрації, особливо це стосується балконів. Для реставраційних робіт потрібно значну суму коштів та відповідні дозвільні документи. Значно складніше та коштовніше це зробити у будинку, який належить до памятки архітектури.

11 жовтня 2019 року Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив Програму співфінансування реставрації балконів у будинках-памꞌятках архітектури (далі – Програма). За допомогою вказаної Програми та шляхом співфінансування мешканцям пропонують здійснити реставрацію балконів. Програма полягає у залученні коштів мешканців до проведення реставраційних робіт.

Документи, які потрібно мати для участі у Програмі?

Для участі у Програмі необхідно мати укладений охоронний договір на пам’ятку культурної спадщини, який повинен бути підписаним.

Охоронний договір встановлює режим використання пам’ятки культурної спадщини (далі – пам’ятка) чи її частини, у тому числі території, на якій вона розташована.

Власник пам’ятки чи її частини або уповноважений ним орган (особа) зобов’язаний не пізніше ніж через один місяць з моменту отримання пам’ятки чи її частини у власність або у користування укласти охоронний договір з відповідним органом охорони культурної спадщини.

Якщо пам’ятка належить до категорії пам’яток національного значення, охоронний договір підписується органом охорони культурної спадщини, на території якого знаходиться пам’ятка, після погодження його з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

Частка коштів, яку повинні сплатити мешканці за проведення реставрації їх балконів?

Власники квартири у будинку, який належить до пам’ятки архітектури за проведення реставрації балкону повинні заплатити 10 тис. грн., усі інші витрати сплачує Львівська міська рада.

Чи усі балкони у будинках, які належать до памяток архітектури можна відреставрувати відповідно до Програми?

Скористатися Програмою можуть власники квартир у будинках, які належать до пам’яток архітектури лише у випадку, якщо балкон у квартирі знаходиться на головному фасаді будинку.

Куди необхідно звернутися для проведення реставрації балкону?

Для проведення реставрації балкону необхідно звернутися в управління охорони історичного середовища Львівської міської ради для оформлення заяви.

Дедлайн подачі заявки на реставрацію балкону

Для того, щоб скористатися Програмою співфінансування власникам необхідно до 15 листопада 2019 року подати заявку на реставрацію балкону у будинку, який належить до пам’ятки архітектури.

Коли панують проведення реставраційних робіт?

Роботи щодо реставрації балконів планують проводити у наступному році.

Отже, рішенням виконавчого комітету  Львівської міської ради затверджено Програму співфінансування реставрації балконів у будинках, які належать до пам’яток архітектури. За допомогою вказаної Програми власники квартир у будинках, які належать до пам’яток архітектури, зможуть відреставрувати балкони, які знаходяться на головному фасаді будинку, сплативши лише 10 тис. грн., усі інші витрати сплачує Львівська міська рада.

 

Туркот Ольга

 

Comments are closed.