Якість життя визначає громада

Громади Рясного та Сихова долучилися до вдосконалення своїх районів. Спільно з Інститутом міста, що працює при Львівській міськраді, активісти розробили стратегію розвитку районів до 2027 року. Таким чином, вже незабаром там буде реалізовано низку інфраструктурних, культурних та освітніх проектів.

Львів прагне стати містом, де кожен хоче жити, працювати та відпочивати. За таким принципом у 2015 році було розроблено стратегію міста «Львів 2020». Згідно з нею, за таким принципом повинні розвиватися і окремі райони міста. Першими, хто отримав стратегію розвитку своєї громади, стали мешканці Рясного та Сихова.

Її унікальність – не в кабінетних чи кулуарних проектах розвитку Львова. Це відкритий діалог з мешканцями та врахування їхніх пропозицій. «Проводилися соціологічні дослідження, яким немає аналогів у Львові, розроблені спеціально для оцінки якості життя», – каже директор Інституту міста Олександр Кобзарев. Проекти, ініційовані громадою, підтримує міська рада. Така практика досить поширена в розвинутих країнах Європи і виправдовує себе.

 

Сихів: від медіатек до лижної траси

Сихів має стати районом для всіх. У пріоритетах мешканців – зробити Сихів зручним, цікавим і зеленим. А також привабливим для життя, відпочинку, роботи, однаково доступним для людей різних вікових категорій, соціального статусу та культурних вподобань. За словами співавтора стратегі, депутата ЛМР від «Самопомочі» Андрія Пундора, вже цього року планують ревіталізувати культурно-освітній центр ім. Олександра Довженка та на його базі створити простір для творчих постановок, тематичних гуртків, майстер-класів для дітей різного віку. Створення медіатек змінить ставлення до традиційної бібліотеки та залучить велику кількість дітей, молоді та їхніх батьків до відвідування бібліотек нового покоління.

Новинкою стане відкриття на проспекті Червоної Калини Мейкерспейсу. Це щось на зразок колишніх уроків трудового навчання, але із сучасним підходом, де діти опановуватимуть вміння майструвати та відчують себе винахідниками.

Одна із найочікуваніших подій – будівництво спорткомплексу «Сихів», який має вразити відвідувачів поєднанням ігрових видів спорту та неймовірною архітектурою. І що найцікавіше – власною лижною трасою, яку облаштують на даху.

 

 

Рясне – район для інтегрованого розвитку

Цього року заплановано будівництво проектованої вулиці від вул. Суботівської до Рясне. Переформатування усіх маршрутів зі сполученням до лікарень та автостанції з кінцевою зупинкою хоча би одного маршруту в Рясне-1. Будівництво тролейбусних ліній сполученням «Суботівська – Рясне 2» та «Рясне – пр.Чорновола».

Також за ініціативи мешканців в планах відремонтувати міжквартальні дороги та хідники на вул. Шевченка, Величковського та Маршалківки. Планують створити ЦНАП і відремонтувати відділення сімейної медицини комунальної 3-ї міської клінічної лікарні.

Аби покращити культурне та спортивне дозвілля в Рясне, цьогоріч передбачено створення медіатеки, відновлення спортивного поля, капітальний ремонт спортивного майданчика біля СЗШ №92, створення спортивної інфраструктури біля школи №100.

А вже наступного року чекаємо на скейт-парк біля початкової школи в Рясне-2, створення центру творчості для дітей та юнацтва, дитячих спортивних майданчиків.

Також слід чекати створення рекреаційної зони «Качки» та ремонту школи №38.

Проект оновлення культурно-освітнього центру ім. Олександра Довженка

Comments are closed.