Замість програми розвитку лісу – дерибан 2,5 млн грн

Сесія обласної ради прийняла програму розвитку лісового господарства, яка передбачає… яка нічого не передбачає. 50 депутатів підтримали рішення виділити 2,5 млн грн на підтримку лісового господарства області – однієї із найбагатших та найкорумпованіших галузей господарства Львівщини. На які конкретно напрями на заходи підуть ці кошти – автори програми депутатам і громаді не повідомили.

Програма розвитку лісового господарства, яку підготувало Львівське обласне управління лісового господарства, декларує благородну мету – відновлення лісів. Однак, крім декларації і 14 сторінок загальної довідкової інформації програма не містить нічого.

«В брошурі, за яку нам запропонували проголосувати, відсутня методологія підготовки програми, немає жодного механізму реалізації. В більшості програм ЛОДА прописаний бодай якийсь механізм реалізації, часто недолугий, але він присутній. Тут і такого немає. Лише прохання виділити 2,5 млн грн на якісь потреби», – коментує член бюджетної комісії, депутат фракції «Самопоміч» Іван Собко.

Під час розгляду програми перший заступник голови ЛОР Парасковія Дворянин зауважила, що ні екологічна, ні бюджетна комісії не погоджували заходів програми, вони підтримали її лише як основу. Попри це, сьогодні програму поставили на голосування. Цікаво, що керівник управління лісового господарства Андрій Дейнека лиже знизав плечами і запевнив, що приведе депутатів на заліснені території. Щоправда скільки таких буде і в яких районах, він не знає.

«Наша фракція вже рік часу товче в обласній раді, що ми підтримуємо лише ті програми, які мають постатейний розпис. Ми ніколи не підтримаємо програми, в якій просто зазначені нічим не підкріплені цифри», – коментує хід голосування голова фракції «Самопоміч» Інна Свистун.

Попри аргументи колег, 50 депутатів таки підтримали програму розвитку лісового господарства. У «Самопомочі» переконані, що найближчим часом регламентна комісія повинна скерувати цю програму на розгляд прокуратури і в подальшому скасувати її через суд.

Comments are closed.