Завдяки програмі «Перерахунок пенсій» від «Об’єднання «Самопоміч» 25 осіб отримали доплату від держави

«Самопоміч» допомогла пенсіонеру з Сокаля Богдану Йосипіву підвищити пенсію на майже 900 гривень. Це стало можливим завдяки Всеукраїнській програмі «Перерахунок пенсій», яка започаткована «Об’єднанням «Самопоміч». Від вересня 2018 року до львівського обласного осередку «Самопомочі» звернулось майже 120 осіб, а 25 вдалось отримати від держави доплату.

У Сокальському осередку «Самопомочі» Богдану Йосипіву допомогли скласти пакет необхідних документів, порадили, які виписки про зарплату треба дістати з архівів, і вже цього місяця він отримав понад 3 тис. грн пенсії. У чоловіка – понад 50 років безперервного стажу. Раніше від держави він отримував трохи більше 2 тис. грн.

«Часто буває, що, наприклад, в бухгалтерії не дали всіх довідок, або дали не ті довідки. Людина ці документи заносить в пенсійне відділення, де йому рахують за тим, що є. Тому, в більшості випадків це вина бухгалтерії. Як приклад: до нас звертається чоловік з пенсією 1960 гривень. Ми проводимо підрахунки, додаємо інші роки і у нас виходить 2380 гривень. Передаємо ці дані пенсіонеру, він з ними йде до пенсійного і наступного місяця отримує підвищення», – пояснює координатор проекту Роман Терещенко.

Якщо ж підприємство, на якому раніше працювала людина, вже закрите, то спеціалісти проекту допомагають знайти, до якого архіву треба звернутися.

Щоб дізнатись, чи можливий перерахунок пенсії, варто звернутись в найближчий офіс «Об’єднання «Самопоміч» та принести виписку із розпорядження про призначення пенсії. Якщо у вас її немає, то ми допоможемо написати заяву до управління Пенсійного фонду. Для цього потрібен паспорт та ідентифікаційний код. Після цього наші спеціалісти проаналізують документи та вирахують оптимальний (найбільш можливий) розмір пенсії. Також бувають випадки, коли людина вже отримує оптимальну пенсію і тоді вона не збільшиться.

За консультацією можуть звертатися усі охочі. У Львові це офіс на пл. Міцкевича, 6/7, для мешканців області – районні осередки «Самопомочі» або центральний офіс у Львові.

Comments are closed.