«Ми зберегли позашкільну освіту Львівщини, тепер – починаємо її реформу», – депутат Галина Бордун

Депутати «Самопомочі» зупинили плани обласної влади щодо знищення гуртків і продаж дитячих турбаз. І успішно запустили процес створення стратегії розвитку позашкільної освіти, що роками не могли зробити у департаментів освіти ЛОДА.

З ініціативи «Самопомочі» щовівторка відбуваються зустрічі представників позашкільної освіти міста Львова та області з метою напрацювати єдину спільну стратегію. «Самопоміч» напрацювала свої 4 основних засади стратегії.

Перша – гурток як послуга. Тобто створити таке позашкілля, коли батьки можуть вибирати, чим і де може займатися дитина після уроків. Друга – сучасні умови, від технічного стану приміщень до належного обладнання. Третя – територіальна близькість. Доступ до гуртків та секцій повинна бути у дітей з усіх сіл. І четверта – методична робота. Тобто створення якісного менеджменту і навчання самих викладачів.

«Між гуртками міста Львова і області велике провалля. Чому? В ЛОДА ніколи не думали про їх розвиток. Львів вкладає кошти в приміщення та обладнання, закуповує мультиборди, сучасні обладнання. Так створюється конкурентна послуга на ринку. Обласна влада ніколи не вкладала кошти в позашкілля, тому його сучасний стан – це вина ЛОДА і департаменту освіти, а не керівників гуртків. Але ми почали процес і ми змінимо позашкілля. Запрошую усіх небайдужих долучатися до процесу», – розповідає Галина Бордун, заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській облраді.

Comments are closed.