Зберегти кінотеатр в Бориславі

Бориславська міська рада намагається продати приміщення кінотеатру «Каменяр», яке розташоване в центрі міста та займає площу 1500 квадратних метрів. Кінотеатр збудований у 1967 році, але перестав працювати з 2004 року. Втім, нещодавно, в рамках міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат», тут провели показ фільму «Шляхетні волоцюги», який зібрав чималий ажіотаж серед місцевих.

Як розповіла депутат Бориславської міськради з фракції «Самопоміч» Любов Голубіцька, частина депутатів та місцеві мешканці проти продажу та вважають, що таке велике приміщення в центрі міста можна використати для потреб громади.

«Ми маємо розроблений проект реконструкції кінотеатру. Наша ідея полягає у тому, щоб зробити у цьому приміщенні спортивно-розважальний центр, де можна показувати фільми та проводити спортивні змагання. У Бориславі культивується 11 видів спорту, але якісних майданчиків, де б можна було проводити змагання немає. Також сюди можна перевести дві міські спортивні школи. Екран кінозалу в хорошому стані, залишається лише зробити ремонт у самому приміщенні», – зазначила депутат.

Вона додала, нещодавно директор кінотеатру подала запит до міської ради, щоб виділили 500 тисяч гривень на ремонт. В самій міській раді кажуть, що приміщення аварійне, проте, за словами Любові Голубіцької, в кінотеатрі зроблене перекриття, а ремонту потребують лише внутрішні приміщення. Нещодавній показ фільму «Шляхетні волоцюги» навпаки продемонстрував, що кінотеатр ще може справно виконувати свою функцію.

«Кінотеатр абсолютно придатний для показу фільмів. Потрібно лише трохи приділити цьому час та виділити кошти на ремонт і тоді у нашому місті з’явиться якісний спортивно-розважальний центр для молоді», – заявила депутат

Любов Голубіцька пропонує перетворити кінотеатр з комунального підприємства на комунальний заклад. Це б дозволило звільнити його від сплати земельного податку та створило б можливість подаватись на різноманітні грантові проекти та на конкурс мікропроектів по області.

Comments are closed.