Зелені легені міста

дерева

Львів – одне з найбільш озеленених міст України. В ньому налічується 21 парк, є  чимало скверів та алей. Різноманітні сорти дерев прикрашають узбіччя вулиць і прибудинкові території. Кількість зелених насаджень впливає на екологію та зовнішній вигляд міста. Саме тому одним з пріоритетів Андрія Садового та команди «Об’єднання «Самопоміч» «Львів 2020» є максимальне озеленення міста – висадка мінімум 500 нових дерев щороку.

Один з напрямів роботи «Об’єднання «Самопоміч», кампанія «Комфортне місто» працює над благоустроєм міста. Серед умов комфортного життя в місті є достатня кількість зелених насаджень, які забезпечують чисте повітря та створюють затінок.

Парки мають бути чистими

В рамках кампанії «Комфортне місто» вже декілька років відбувається акція «З нами місто розквітає», під час якої активісти і волонтери прибирають зелені легені Львова.

«Парки та сквери відіграють важливу роль у формуванні просторової структури зелених зон міста, – розповідає Назар Куровець, координатор акції «З нами місто розквітає».  Вони є місцями, де мешканці мають можливість активно та цікаво провести свій час, насолоджуватися красою, яку створила природа. На жаль, чимало парків та скверів потребують прибирання. Саме тому ми з волонтерами вже декілька років очищуємо їх від побутових відходів, скляної та пластикової тари. Кожен свідомий мешканець міста повинен докласти максимум зусиль для збереження та дотримання чистоти у парках та скверах міста».

дерева2

Нові дерева – у кожен район

10 жовтня у Львові стартувала осіння кампанія з висадки дерев. У співпраці з Управлінням екології ЛМР, ЛКП «Зелений Львів» і ГО «Еко захист» представники «Об’єднання «Самопоміч» проводять акцію «В моєму місті дерев найбільше», мета якої – озеленити Львів.

«Наше місто розвивається і розбудовується, щодня збільшується кількість автомобілів і зростає загазованість повітря, – розповідає Орест Залипський, координатор акції «В моєму місті дерев найбільше». –  Щоб повітря було чистішим, а Львів – зеленішим, ми висаджуємо дерева, які мають властивість вбирати шкідливі гази. З початку жовтня ми висадили дерева на території навчальних закладів Галицького, Залізничного і Личаківського районів, згодом плануємо охопити й інші райони. Нам активно допомагають школярі. В усьому місті за жовтень плануємо висадити близько 2400 дерев: кленів, лип, ясенів і кущів калини. Спільно з управлінням екології та «Об’єднанням «Самопоміч» будемо продовжувати цю акцію й навесні, щоб у нашому місті справді було найбільше дерев».

Як посадити дерево

Приєднатися до озеленення Львова можете й Ви. Саме зараз сприятлива пора для осінньої посадки дерев. Це чудова нагода посадити під своїми вікнами чи в дворі улюблене дерево. Як це зробити – розповідає Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП «Зелений Львів».

Отже, щоб посадити дерево, необхідно:

  1. Вибирати дерево з рівним стовбуром і розвиненою кореневою системою.
  2. Викопати для посаду велику яму (приблизно вдвічі більшою від коріння) та при можливості покласти на низ добриво.
  3. Розмістити дерево так, щоб коренева шийка була на рівні зі землею, та засипати яму.
  4. Обов’язково притрамбувати землю по боках, тоді легенько смикнути дерево вгору (якщо потрібно – вирівняти стовбур) і знову притрамбувати.
  5. Зробити лунку для поливу.
  6. Закріпити дерево кілками: 1 біля стовбура і 3 по кутах. Якщо буде вітер, то кілок втримає дерево.
  7. У всіх місцях, де шнурок дотикається до стовбура, поставити хомути, щоб шнурок при вітрі не натирав дерево.
  8. Полити деревце – приблизно відро води у лунку. При спеці поливати дерево потрібно хоча б 10 днів.
  9. Сформувати крону – обрізати непотрібні гілочки та обробити їх садовим варом.
  10. При жовтневій посадці бажано пообривати всі листочки.

Посаджене деревце може й надалі потребувати Вашого догляду – поливу, укріплення при вітрі, захисту від шкідників, оброки ділянки землі біля стовбура від бур’янів тощо. Але вже через декілька років воно почне тішити Вас приємним затінком.

Comments are closed.