Зірки у ролі «жовтих добродіїв»

Із приходом осені та початком нового навчального року на вулицях міста знову можна зустріти «людей у жовтому». Вони повернулися і продовжують допомагати львівським школярам переходити нерегульовані пішохідні переходи біля навчальних закладів, а також нагадують їм правила безпеки на дорозі.

Акція «Жовтий добродій» від «Об’єднання «Самопоміч», зокрема кампанії «Безпечне місто», стала доброю традицією для Львова. Уже четвертий рік поспіль  добродії приходять задовго до початку уроків і, стоячи біля переходів з так званими «льодяниками», зупиняють потік машин та дозволяють діткам безпечно перейти дорогу.

За останні два місяці такими волонтерами встигли попрацювати і львівські знаменитості. Учасники музичних гуртів «Piano» і «Rockoko», дитячий письменник Жак Жаб’є та ведучий «Радіо Люкс» Андрій Ферцак. Завдяки своїм привітним помічникам дітки приходять до школи усміхненими, повними сил та енергії. Схвально до цього ставляться і водії, і батьки. Це й недивно, адже вони можуть бути впевненими, що їхні діти в безпеці.

Натепер школярам допомагають двадцять шість «жовтих добродіїв». Усі вони позначені на спеціальній карті. Ще кілька пішохідних переходів потребують осіб, які турбуватимуться про безпеку діток. Тож «Об’єднання «Самопоміч» закликає активних львів’ян долучатися до акції. Охочі можуть зголошуватися за телефонами: (032) 297-1000 або (067) 208-09-88.     

Нагадаємо, що проект «Жовтий добродій» стартував у Львові у 2015 році з ініціативи кампанії «Безпечне місто» «Об’єднання «Самопоміч». За словами ініціаторів, це – звична практика в країнах Європи. У Штатах проект провадять з 50-х років: дорослі в яскраво-жовтому одязі та зі спеціальним сигналом у руках упродовж години до початку уроків зупиняють потік автомобілів і переводять школярів через дорогу.

Comments are closed.