Зміни при сплаті судового збору

Для відповідності платіжної системи європейським стандартам, Національний банк України зобов’язав банки України змінити рахунки таким чином, щоб вони відповідали необхідним вимогам. Такі нововведення повинні полегшити процедуру здійснення розрахунків. При цьому змінюватимуть як рахунки фізичних так і юридичних осіб. У зв’язку з цим, змінять рахунки для сплати судового збору.

У грудні 2018 року Правління Національного банку України прийняло постанову «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» № 162. Відповідно до вказаної постанови, банки України зобов’язані з 05 серпня до 31 жовтня 2019 року самостійно здійснювати зміну (не за ініціативою клієнта) діючих рахунків клієнтів банків відповідно до вимог Національного стандарту України “Фінансові операції. Правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні (IBAN Registry:2009, NEQ) ДСТУ-Н 7167:2010”, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року № 454, із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку – не більше 14 символів.
Від коли потрібно обов’язково зазначати нові рахунки для сплати судового збору?
З 13 січня 2020 року обов’язково потрібно зазначати у квитанціях нові рахунки для сплати судового збору. До того часу триває перехідний період.
Як знати що це новий рахунок для сплати судового збору?
Нові рахунки будуть містити як літери так і цифри та будуть складатися із МФО банку, номеру рахунка та ін.
Де отримати нові реквізити для сплати судового збору?
Сформувати та видрукувати квитанцію про сплату судового збору із новими реквізитами можливо через мережі Інтернет на сайті «Судова влада».
Як отримати квитанцію для сплати судового зору?
Для цього необхідно обрати на сайті «Судова влада» вкладку «Онлайн – сплата судового збору». Далі потрібно вибрати відповідний суд, предмет спору та заповнити поля, у яких вказати прізвище, ім’я, прізвище, по батькові та адресу платника. Після заповнення усіх необхідних даних Ви зможете сформувати квитанцію.
Яким способом ще можливо перевірити / отримати реквізити для сплати судового збору?
Якщо у Вас немає доступу до мережі Інтернет, то можливо перевірити / отримати реквізити іншим способом. Зокрема, Ви маєте право перевірити / отримати інформацію про реквізити для сплати судового збору у канцелярії відповідного суду.
Отже, якщо Вам потрібно здійснити оплату судового збору, то краще перевірити реквізити для його сплати на сайті «Судова влада» або у канцелярії суду щодо відповідності їх європейським стандартам. Лише після отримання квитанції через мережу Інтернет на сайті «Судова влада», або перевірки реквізитів для сплати судового збору у канцелярії суду необхідно здійснювати оплату коштів за судовий збір.

Туркот Ольга

Comments are closed.