«Знищення Борислава – це картельна змова центральної влади, ДФСу та олігархічного бізнесу», – Олег Березюк

ДП «Укрнафта» роками отримує надприбутки від нафтових та газових родовищ міста Борислав, знищує інфраструктуру, і при цьому, хоче позбавити міський бюджет податкових надходжень від своєї діяльності. Місцеві мешканці та депутати б’ють на сполох, адже місто може залишитися в епіцентрі екологічної катастрофи і без копійки на виживання. На допомогу покликали голову фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді Олега Березюка та депутата обласної ради Парасковію Дворянин.

Сьогодні, під час візиту у Борислав, депутати оглянули майже усі об’єкти «Укрнафти». А також зустрілися з представниками усіх фракції міської ради щодо того, як би надалі мало поводитися місто і які вимоги ставити перед «Укрнафтою». Сьогодні нафтове підприємство не сплачує екологічного та земельного податку, лише податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Ба більше, навіть цей податок компанія хоче відібрати у міста і перереєструвати юридичну особу у сусідню Франківщину.

Тож перед громадою Борислава стоїть важливе завдання – залишити «Укрнафту» бюджетоутворюючим підприємством, змусити платити екологічний та земельний податок, а також долучатися до вирішення інфраструктурних питань. Адже підприємство, яке найбільше користає з надр і природніх ресурсів цього міста, не долучається жодним чином до інфраструктурних проектів в місті. Окрім центральної, не відремонтована жодна дорога. Високотонажні вантажівки щодня розбивають дороги міста, при цьому нічого не сплачують за амортизацію.

«Злоякісного підприємця відпустили і не поставили йому жодних обмежень. В цьому також є провина місцевої влади і громади. Якщо влада Борислава не порахує збитків, які вона зазнає, то Укрнафта порахує їх так, як їм це вигідно», – наголошує народний депутат Олег Березюк.

Вражає кричуща безгосподарність підприємства щодо газу – від 30 до 100 тисяч метрів кубічних газу щодня просто викидається в повітря. Тож сьогодні була напрацьована позиція, що міська рада сформує робочу групу, яка напрацює чіткі економічно обґрунтовані пропозиції використання газу. Також міській владі запропонували провести експертизу – дізнатися, скільки землі використовує «Укрнафта», і змушувати компанію за цю землю сплачувати податок.

Викиди газу – це не лише марнотратство, але й колосальне забруднення середовища. «Борислав подавав 8 проектів на моніторинг загазованості міста. Це проби води, ґрунту і повітря. Але Львівська обласна рада і, зокрема, екологічна комісія, не виділила на потреби міста жодної копійки. Я буду ставити незручні питання і на найближчому засіданні комісії, і на сесії обласної ради», – коментує Парасковія Дворянин.

Однак, у Борислава є шанси на перемогу, головне, щоб були активною громада і місцева влада. Нещодавно відбулася робочі зустріч з представниками НАК «Нафтогаз-України» та «Укрнафтою», також була розмова депутатів «Самопомочі» з Мінфіном, після яких стало очевидним, що нафтовидобувна компанія може сплачувати податки за місцем знаходження виробничих потужностей.

«Ситуація у Бориславі – це картельна змова центральної влади, ДФСу і олігархічного бізнесу. Адже це державна компанія, яка має 50%+1 акцій, все решта має олігарх. І для того, щоб мати необлікований прибуток без обмежень, створений картель, де держава не виконує своїх зобов’язань. Більше того, руйнує саме місто, і ставить його на межу виживання. Попри це, сьогоднішній Податковий кодекс дозволяє «Укрнафті» сплачувати кошти там, де вона працює. Тому людямдям потрібно об’єднатися, вступити в якісні перемовини з компанією і вибороти краще життя для свого міста», – переконує Олег Березюк.

Comments are closed.