Зупинимо ріст тарифів на електроенергію

Львівська обласна рада підтримала звернення фракції «Об’єднання «Самопоміч» до Президента України, Прем’єр-міністра та НКРЕКП щодо недопущення підняття цін на електроенергію.

Підставою для звернення стали тарифи за електроенергію для підприємств, бізнесу, населення, бюджетних установ та організацій, які за останні 4 роки зросли в кілька разів. Так, ріст тарифу для промисловості 1 класу напруги залежно від регіону склав від 60% до 108%, для промисловості 2 класу напруги — 34%-108%. Крім цього, тариф для зовнішнього освітлення вулиць та електротранспорту за цей період зріс на понад 200%, що створило непосильне навантаження на місцеві бюджети.

Експерти, проаналізувавши статистичні данні в країнах ЄС, дійшли до висновку, що тепер бізнес в Україні платить за електроенергію не менше, ніж бізнес в Європі. Важливим питанням є якість постачання цієї електроенергії, яка в рази гірша, аніж в багатьох країнах Європи.

Чинні тарифи в Україні вже відповідають тарифам в країнах Європи, а подальше їх зростання буде злочином по відношенню до бізнесу та населення України.

«Теперішні тарифи в нашій державі не дозволяють малому та середньому бізнесу вести конкуренту боротьбу, інвестувати в розвиток власних підприємств та відкривати нові робочі місця. Ріст тарифів стане непосильним тягарем не лише для промисловості, а й відгукнеться на кишенях простих українців, які оплачуватимуть зростання електроенергії у вигляді зростання цін на продукти, товари та комунальні послуги», — заявила голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Інна Свистун.

Варто також зауважити, що підприємства теплової генерації, які у 80% належать ДТЕК Ріната Ахметова, завдяки формулі «Роттердам+» отримують надприбутки. Саме тому «Об’єднання «Самопоміч» пропонує перерозподілити тарифні кошти між різними учасниками ринку, а не підвищувати наявні тарифи для кінцевих споживачів.

Своїм зверненням Львівська обласна рада вимагає не допустити зростання тарифі на електроенергію та переглянути умови формування цін електроенергії, що виробляють підприємства теплової генерації (ТЕЦ) та атомної енергетики.

Comments are closed.